Varování před Platinum CFD, STI Global, Trade100 FM, FXFinest a OMC Markets

Britský úřad pro regulaci finančních trhů FCA zařadil na svoji černou listinu dalších pět nepovolených brokerů. Jejich přehled najdete v této recenzi.

Platinum CFD

Platinum CFD nebo též Platin CFD je broker nabízející obchodování s různými aktivy, především s měnovými páry, komoditami a akciemi. Jak jeho jméno napovídá, jedná se o nepřímé obchodování prostřednictvím CFD.

Broker má v nabídce pět typů účtů s minimálními vklady od 1500 eur. Ke každému účtu nabízí bonus ke vkladu 10 až 30 procent a měsíční úrokovou sazbu 1,6 až 4,4 %.

Platinum CFD má hlavní sídlo na Svatém Vincentu a Grenadinách, údajně má ale také pobočku ve Velké Británii. A to je zásadní problém, protože Platin CFD nemá povolení poskytovat investiční služby ve Velké Británii ani nikde jinde, je to neregulovaný broker.

Trade100.fm

V nabídce brokera Trade100FM najdete měnové páry, akciové indexy, akcie, komodity a futures. Pro obchodování jsou k dispozici tři typy účtů: základní, Gold a Platinum. Podmínky pro jejich otevření broker neuvádí.

Trade100 FM sídlí na Marshallových ostrovech a není regulovaný. Nemá tedy oprávnění poskytovat své služby nejen ve Velké Británii, ale také ve většině ostatních zemí světa.

FXFinest

FX Finest přidává k obvyklé nabídce Forexu, akcií a komodit také kryptoměny, jako je bitcoin. Minimální vklad na účet činí 500 dolarů u standardního účtu, dále jsou v nabídce účty Silver, Gold a Platinum, ke kterým zákazník údajně dostane blíže nespecifikované bonusy.

FXFinest je podezřelý už proto, že na svých webových stránkách neposkytuje žádné reálné kontaktní údaje, tedy adresu sídla. K dispozici je pouze e-mailová adresa a britské telefonní číslo.

Problém je, že FX Finest nemá povolení od britské FCA poskytovat investiční služby, je to neregulovaný broker, proto se dostal na černou listinu.

Sti Global

U brokera Sti Global je možné spekulovat na cenové pohyby měn, kryptoměn, akcií a komodit. K tomu je zapotřebí minimální vklad na účet ve výši 500 dolarů. Vyšší účty vyžadují dokonce 1000, respektive 5000 dolarů. Broker tvrdí, že jsou vklady u vyšších účtů pojištěné, ale není to pravda.

To protože Sti Global je anonymní broker bez adresy, neregulovaný, jeho klienti a jejich vklady tedy nejsou nijak chráněny. Sti Global nemá oprávnění poskytovat investiční služby.

OMC Markets

OMC Markets má v nabídce více než 200 podkladových aktiv, jako jsou akcie, komodity a měny. K tomu slouží celkem šest různých obchodních účtů, minimální vklady začínají na 500 dolarech a končí na 100 tisících dolarech. S každým účtem je spojený bonus ke vkladu ve výši minimálně 30 procent.

OMC Markets je provozován společností Personal Found z Bulharska. Ta ale nedisponuje žádným oprávněním poskytovat investiční služby, OMC Markets je tedy neregulovaný broker. Proto před ním regulátor FCA varoval.

Shrnutí

Platinum CFD, STI Global, Trade100FM, FXFinest a OMC Markets jsou neregulovaní brokeři, na které upozornil britský finanční regulátor FCA a doporučil s nimi neobchodovat.

Pro burzovní obchodování vždy používejte jen regulované brokery a důkladně se seznamte s riziky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru