Varování před A.B.Capitals, Any1Profit, Ibex Prime, Absolute Global Markets, Alter Capital a dalšími

Úřad pro dohled nad finančním trhy Spojeného království FCA upozornil veřejnost na další neregulované finanční služby.

A.B. Capitals

A.B. Capitals nabízí obchodování s kryptoměnami, ovšem jedná se o obchodování nepřímé. Když tedy u něj nakupujete nebo prodáváte kryptoměny, nikdy se nestáváte jejich skutečnými vlastníky.

A.B. Capitals tedy není burza, ale broker, který potřebuje povolení od regulačního úřadu. A.B. Capitals tají, kde sídlí, ale podle britského telefonního čísla je to ve Velké Británii, takže potřebuje licenci od FCA. Ale tu nemá, je to neregulovaný broker.

Any1Profit

Any1Profit umožňuje obchodování s více než tisícem různých aktiv, jako jsou akcie, komodity a měny. Pro obchodování nabízí tento broker pět různých typů účtů, přičemž minimální vklad na účet je 500 dolarů.

Any1Profit tvrdí, že má pobočky ve Velké Británii, Švédsku a Bulharsku. Problém ale je, že broker nemá žádné oprávnění poskytovat investiční služby, proto ho FCA zařadila na černou listinu.

Ibex Prime

Ibex Prime má ve své nabídce výhradně kryptoměny, celkem je jich více než 200. Ovšem ani v tomto případě se nejedná obchodování přímé, klienti obchodují s kryptoměnami nepřímo prostřednictvím nástroje CFD.

Ibex Prime je broker, který sídlí v Bulharsku a nemá žádné oprávnění poskytovat investiční služby. Protože se jedná o neregulovanou službu, FCA před ní varovala.

Absolute Global Markets

AGMarket neboli Absolute Global Markets je typický broker nabízející obchodování s měnami, akciemi a komoditami prostřednictvím nástroje CFD. V nabídce má hned několik typů obchodních účtů, přičemž minimální vklad činí 250 dolarů.

AGMarket sídlí na Svatém Vincentu a Grenadinách, což samo o sobě znamená, že není regulovaný. Nemůže tedy nabízet své služby téměř v žádné zemi, přesto tak činí, proto se dostal na seznam FCA.

Alter Capital

Alter Capital je investiční společnost, která se zabývá investicemi do kryptoměn a blockchainových projektů. Údajně má plně automatizované obchodní strategie, které pro klienty obchodují a generují zisky.

Problém je, že Alter Capital sídlí ve Velké Británii a nesplňuje zákonné požadavky, nemá povolení poskytovat investiční služby. FCA proto doporučuje se mu vyhnout.

Prestige Asset

Prestige Asset je společnost nabízející investiční služby, ale stejně jako všechny ostatní v tomto článku pro to nemá potřebné povolení.

Aman Investment Group

Aman Investment Group má ve své nabídce více než 250 obchodních aktiv, jako jsou měny, akcie a komodity. Minimální vklad na účet pro obchodování je 250 dolarů.

Aman Investment Group však zjevně je podvodný broker, protože tvrdí, že je regulovaný úřady CySEC a ASIC, což ale není pravda.

FCA potvrdila, že se jedná o neregulovaného brokera, který porušuje zákony.

Shrnutí

A.B. Capitals, Any1Profit, Ibex Prime, Absolute Global Markets, Alter Capital, Prestige Asset a Aman Investment Group jsou neregulované investiční služby, před kterými varoval regulační úřad Velké Británie FCA.

Pro obchodování používejte vždy jen regulované brokery a začínejte vždy na demo účtu s virtuálními penězi, abyste si mohli vše vyzkoušet bez rizika.

Obchodování se skutečnými penězi je spojeno s riziky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru