Topeu recenze – Tohoto brokera nepoužívejte!

V naší recenzi brokera TOPEU vám vysvětlíme důvody, proč se mu vyhnout a neinvestovat s ním žádné peníze.

Co je Topeu

Na svém oficiálním webu se Topeu představuje jako klasický broker, který svým klientům umožňuje obchodovat na finančních trzích, a to konkrétně na Forexu s měnami, dále pak s akciemi, akciovými indexy, komoditami a kryptoměnami.

Celkově je k dispozici více než 2500 obchodních aktiv.

Abyste u Topeu získali obchodní účet, budete muset učinit minimální vklad ve výši 250 eur.

Broker na svém webu neuvádí žádnou adresu sídla, žádné telefonní číslo, takže nevíme, odkud je a kdo za ním stojí.

Asi tedy tušíte, že Topeu není broker, kterému by podle našeho názoru bylo možné důvěřovat.

Topeu recenze

Proč se vyhnout Topeu

V rámci naší analýzy Topeu jsme přišli hned na několik důvodů, proč se této brokerské společnosti vyhnout. V této recenzi je vysvětlíme všechny do detailů.

Anonymita

První důvod, proč nedůvěřovat Topeu, jsme v této recenzi už nastínili, je to kompletní anonymita brokera. Pokud máte nějaké společnosti svěřit své peníze, měli byste vědět, kde sídlí, kdo ji provozuje a jestli pro to má patřičná povolení.

V případě Topeu jsou ale všechny důležité údaje skryté, tento broker chce evidentně být anonymní, což není dobré znamení. Dokonce to může být v rozporu se zákony, což si vysvětlíme dále v této recenzi.

Pokud nastanou nějaké problémy, nebudete ani vědět, kde si stěžovat, protože Topeu svoji identitu pečlivě skrývá.

Anonymní broker

Varování České národní banky

Anonymita Topeu jde ruku v ruce se skutečností, že tento broker provozuje svoji činnost v rozporu se zákony. Většina zemí na světě totiž investiční služby reguluje a požaduje po jejich poskytovatelích, aby se registrovali a získali patřičná povolení.

Česká národní banka ale potvrdila, že Topeu nemá oprávnění poskytovat finanční služby v České republice, přesto tak činí.

Další závažná skutečnost, na kterou ČNB upozornila, je že představitelé Topeu chtějí po svých klientech, aby si do počítače či mobilního zařízení instalovali aplikaci pro vzdálený přístup a tento přístup brokerovi poskytli.

Tohle vyloženě zavání podvodem. Setkali jsme se totiž s mnoha případy, kdy podvodníci takový vzdálený přístup zneužijí pro odcizení osobních údajů a nezřídka také peněz z bankovních, kryptoměnových a jiných účtů.

Je třeba důrazně varovat před poskytováním vzdáleného přístupu do svého zařízení osobám, které dobře neznáte. Nedělejte to, je to velmi nebezpečné!

Falešné recenze

Další věc, která naznačuje, že je TOPEU podvod, jsou uživatelské recenze přímo na jeho webu. Zkušenosti spokojených uživatelů jsou totiž zjevně falešné.

Poznali jsme to tak, že fotky domnělých uživatelů pocházejí z fotobanky. Rozhodně se tedy nejedná o obrázky skutečných zákazníků Topeu.

Prezentování falešných uživatelských recenzí nelze označit jinak než jako podvod.

Topeu zkušenosti

Na co si dávat pozor

Otevírat si osobní účet u Topeu a posílat na něj peníze je z našeho pohledu velmi rizikové, proto to dělat nebudeme. Na základě našich dlouholetých zkušeností na poli finančního obchodování však můžeme odhadnout, s čím se můžete u brokerů tohoto typu setkat.

Jak už jsme zmínili, rozhodně si neinstalujte do svého počítače, mobilu či tabletu žádnou aplikaci pro udělení vzdáleného přístupu Topeu. Mohli byste tak přijít nejen o peníze.

Zadruhé, není možné věřit všemu, co vám brokeři jako je tento ukazují. Například vám můžou na svých obchodních účtech ukázat, že vydělávají peníze, nebo že dokonce vám vydělali peníze. Při tom vás budou přesvědčovat, abyste jim v rámci vkladu poslali více peněz, aby vám mohli vydělat víc. Všechno to bude lež.

Záznamy v počítači o obchodech lze velmi snadno falšovat, což se bohužel také často děje. Neregulované firmy jako Topeu vám můžou ukázat cokoliv, a přesto vůbec reálně neobchodovat na finančních trzích.

Takže jim nevěřte, žádné peníze jim neposílejte, ani na poplatky za výběr zisků, falešné daně a podobně. Protože veškeré peníze, které takovým společnostem pošlete, se většinou velmi rychle ztratí.

Topeu recenze – Závěr

Topeu je neregulovaný broker, před kterým varovala Česká národní banka, protože poskytuje investiční služby bez potřebného povolení.

My jsme k tomu dodali, že broker prezentuje zjevně zfalšované zákaznické recenze, což zavání podvodem. K tomu po vás může chtít, abyste mu udělili vzdálený přístup do svého počítače či mobilu, což také není normální, je to dokonce nebezpečné!

Proto se raději Topeu vyhněte. Pokud si chcete vyzkoušet obchodování s měnami, akciemi nebo třeba kryptoměnami, udělejte to na demo účtu u regulované společnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru