Pozor na Omega Crypto, Kodimax, IPO-FX, WVH, Traders Watch a Tradition Finance

Během uplynulého týdne zařadil britský regulátor FCA na svoji černou listinu dalších šest neregulovaných investičních služeb.

Omega Crypto

OmegaCrypto nabízí obchodování s kryptoměnami. Jde ale o obchodování nepřímé prostřednictvím investičního nástroje CFD. Minimální vklad na účet je 500 eur.

OmegaCrypto tedy není burza, ale broker, který potřebuje platné povolení pro každou zemi, ve které chce nabízet své služby. Sídlí v Singapuru, ale regulovaný není nikde. Přesto své služby nabízí různě po světě, včetně Velké Británie, proto před ním FCA varovala.

Kodimax

Kodimax je broker, který využívá nástroj CFD pro obchodování Forexu, komodit, akcií a kryptoměn. Minimální vklad na účet je 500 eur.

Tento broker neuvádí, ve které zemi sídlí, ale telefonní čísla podpory vedou do České republiky a Velké Británie. Dá se předpokládat, že cílí na zákazníky minimálně v těchto dvou zemích.

Problém ale je, že na to nemá oprávnění, je to neregulovaný a zcela anonymní broker.

IPO-FX Finance

IPO-FX se představuje jako soukromý fond, který umožňuje obyčejným lidem investovat do akcií firem, ke kterým mají normálně přístup jen akreditovaní investoři. Slibuje roční zisk ve výši 10 procent investovaného kapitálu.

IPO-FX tvrdí, že sídlí v Londýně a že má potřebné oprávnění pro poskytování investičních služeb. Ale není to pravda. FCA tuto firmu zařadila na černou listinu s tím, že potřebné povolení nemá.

WVH Advisors

WVH Advisors je společnost, která se údajně zabývá investováním do technologií, které zajišťují trvale udržitelný rozvoj.

WVH tvrdí, že coby britská firma má licenci na investiční služby od regulačního úřadu FCA, ale není to pravda. Je to nelegální klon jiné firmy a FCA před WVH varovala jako před neregulovanou společností.

Traders Watch

Traders Watch nabízí pomoc obětem investičních podvodů. Tvrdí, že dokáže pomoct získat ztracené peníze zpět. Zjevně se ale jedná o podvod už proto, že na svém webu ukazuje falešné recenze obrázky z fotobanky.

Podle FCA navíc nabízí Traders Watch služby, které podléhají regulaci, ale nemá na to příslušné povolení. Proto se tato společnost ocitla na černé listině britského regulátora.

Tradition Finance

TraditionFinance je další nelegální klon regulované společnosti. Tvrdí, že díky investicím do cenných kovů a moderních technologií dokáže generovat zisky až 8 procent ročně.

Tradition Finance je ale nelegálně podnikající firma, která nemá oprávnění poskytovat investiční služby.

Shrnutí

OmegaCrypto, Kodimax, IPO-FX, WVH Advisors, Traders Watch a Tradition Finance jsou firmy, které zařadil britský regulátor FCA na černou listinu, protože podnikají v oboru finančních služeb bez potřebných povolení. Vyhněte se jim.

Pro finanční služby a investiční obchodování využívejte jen regulované služby a brokery.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru