Pozor na FortradersFX, Pocket Option, CryptoZone 24, Aurumpro a FSMsmart

Italský regulační úřad Consob varoval veřejnost před dalšími pěti neregulovanými brokery.

FortradersFX

FortradersFX je typický broker s nabídkou obchodních aktiv, ve které najdete měny, komodity, akcie a akciové indexy. Tento broker tvrdí, že jeho klienti u něj mají už více než pět milionů obchodních účtů.

Že něco není v pořádku, naznačuje už skutečnost, že pro úvodní animaci použil broker video s vodoznakem společnosti Shutterstock, takže ho pravděpodobně odcizil.

Podstatné je, že FortradersFX sídlí na Marshallových ostrovech, a i když nemá povolení poskytovat investiční služby, dělá to.

Pocket Option

Pocket Option je broker binárních opcí. Minimální vklad na účet u něj činí 50 dolarů a minimální investice do obchodu je jeden dolar. Celkem má v nabídce více než 100 obchodních aktiv.

Broker uvádí, že sídlí na Marshallových ostrovech a že je regulovaný ze strany FMRRC. Jenže FMRRC je fiktivní regulátor, jehož licence nemá platnost v žádné zemi. Pocket Option je tedy ve skutečnosti neregulovaný broker, žádnou opravdovou licenci nemá.

Crypto Zone 24

Podle názvu by se mohlo zdát, že CryptoZone24 nabízí obchodování s kryptoměnami, ale není tomu tak. V nabídce má měny, komodity a akcie, ale žádné kryptoměny. Minimální vklad na účet je 500 eur.

Crypto Zone 24 tvrdí, že sídlí ve Velké Británii, což znamená, že na své podnikání potřebuje licenci od regulačního úřadu FCA. Ale tu nemá, není regulovaný nikde, proto se dostal na černou listinu úřadu Consob.

Aurum Pro

AurumPro je brokerská společnost, která svým klientům umožňuje obchodování s měnami, akciemi, komoditami a kryptoměnami. Pro založení obchodního účtu vyžaduje vklad ve výši minimálně 250 dolarů.

Aurum Pro sídlí na Svatém Vincentu a Grenadinách, přičemž není držitelem žádné licence, která by ho opravňovala poskytovat investiční služby. Je to neregulovaný broker.

FSM Smart

FSMsmart umožňuje obchodování na Forexu, s akciemi, komoditami a indexy. Celkem má v nabídce přes 600 obchodních aktiv.

FSM Smart tvrdí že sídlí ve Švýcarsku, ale to zcela jistě není pravda. Tento broker není registrovaný ve Švýcarsku, nemá povolení poskytovat investiční služby od regulačního úřadu FINMA. Je to nepovolená služba.

Shrnutí

FortradersFX, Pocket Option, Crypto Zone 24, Aurum Pro a FSM Smart jsou brokeři, kteří se dostali na černou listinu italského regulačního úřadu Consob, protože nejsou regulovaní. Vyhněte se jim.

Pro burzovní obchodování využívejte jen regulované brokery a vždy začínejte na demo účtu, abyste si vše vyzkoušeli bez rizika.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru