Pozor na brokera B&B Profit – Důvody, proč se mu vyhnout

V této recenzi se podíváme na brokerskou společnost B&B Profit, která nabízí své služby i v České republice, aniž by na to měla oprávnění.

Co je B&B Profit

B&B Profit je broker, který nabízí obchodování na finančních trzích. V jeho portfoliu najdete nejen měnové páry na Forexu, akciové indexy a jiné tradiční deriváty, ale také kryptoměny, jako jsou Bitcoin nebo Ethereum. Celkem je k dispozici více než 350 obchodních nástrojů.

B&B Profit taktéž nabízí pro vaše obchodování osobního finančního manažera, obchodní signály a možnost automatizace.

Společnost B&B Profit je registrována ve Velké Británii, ale lze ji důvěřovat?

B&B Profit recenze

Důvody, proč se vyhnout B&B Profit

V této B&B Profit recenzi vám představíme hned několik důvodů, proč s tímto brokerem neobchodovat finanční trhy.

Nelegální broker

Tím nezávažnějším důvodem, proč se vyhnout B&B Profit, je skutečnost, že se jedná o nelegálního brokera.

B&B Profit sice má v Británii registraci jako společnost, ale ta je víceméně bezvýznamná, více o tom později.

Podstatné je, že společnosti nabízející obchodování s finančními nástroji neboli brokeři podléhají ve Velké Británii přísné regulaci a musí mít povolení od tamního finančního regulátora Financial Conduct Authority (FCA).

Takový je zákon, a pokud někdo nabízí v Británii investiční služby bez takového povolení, porušuje zákony. A to přesně dělá B&B Profit, protože povolení od FCA nemá, tudíž se jedná o nelegálního brokera.

A to už je velký důvod se mu vyhnout, protože to mimo jiné také znamená, že klientské vklady u něj nejsou pojištěné, na rozdíl od vkladů u regulovaných brokerů.

Společnost

Upozornění ČNB

B&B Profit nemá povolení poskytovat investiční služby nejen ve Velké Británii, ale podle všeho v žádné zemi na světě.

Platí to i pro Českou republiku, B&B Profit nemá licenci na poskytování finančních služeb rezidentům ČR. Přesto je nabízí.

Upozornila na to Česká národní banka, která dodala, že se broker dokonce prokazuje vůči klientům falešným oprávněním od ČNB. To už nese rysy podvodu.

Zcela nová firma

Vraťme se nyní k firemní registraci B&B Profit ve Velké Británii. Ta by mohla být pro někoho matoucí a vzbuzovat dojem legitimity.

K tomu je ale třeba říct, že tato firemní registrace v podstatě nic neznamená. Je to jako když si v ČR zažádáte na finančním úřadu o IČO z daňových důvodů. Finanční úřad nebude zkoumat, jestli podnikáte se všemi potřebnými oprávněními a poctivě, to není předmět jeho působnosti. Prostě vám přidělí IČO na základě vyplněného formuláře, a to je vše.

A přesně takovou registrací se prokazuje B&B Profit. O legitimitě jeho podnikání to nevypovídá absolutně nic.

Jak už jsme v této recenzi vysvětlili, každý broker v Británii musí ze zákona mít povolení od finančního regulátora FCA, a to B&B Profit nemá.

Navíc B&B Profit se registrovala teprve 28. dubna 2023, takže je v době psaní této recenze je firma jen měsíc stará.

Podezřelá čísla

Na závěr této recenze chceme ještě konstatovat, že na oficiálním webu B&B Profit najdete řadu podezřelých věcí, které jej činí nedůvěryhodným. Jsou to například naprosto nedostatečně formulované obchodní podmínky.

Nebo tvrzení, že společnost má přes 800 zaměstnanců, přičemž chybí jména, profily, kontakty, a tak dále. A vzhledem k tomu, že se jedná o pouze měsíc starou firmu, se tomuto číslu dá jen těžko uvěřit.

Podezřelá čísla

B&B Profit recenze – Závěr

B&B Profit je nelegální broker, který nabízí investiční služby, aniž by na to měl potřebné povolení. To mu mimo jiné vysloužilo varování od České národní banky.

Doporučujeme se neregulovaným investičním společnostem vyhnout, protože procento podvodů je mezi nimi mnohem větší než u regulovaných společností.

82 názorů na “Pozor na brokera B&B Profit – Důvody, proč se mu vyhnout”

 1. Dobrý den. Taký jsem jeden z vás. Chtěl bych podat TO nebo se k někomu připojit. Musíme s tím začít něco dělat jinak ty šmejdi budou okrádat dál.

  1. Áno treba podať trestné oznámenie. Ja som to už udelala.

 2. Dobrý deň mám pocit že tiež som sa stal obetou podvodu.
  Môj pridelený broker bol p. Adam Říha – boh vie či sa tak v skutočnosti volá…….
  keď som si vyberal menšie čiastky peňazí 200 – 300 Eur všetko bolo v poriadku nebol žiadny problém
  Pár dní dozadu 07.09.2023 som si chcel vytiahnuť peniaze – 2000 Eur a bol som kontaktovaný mailom Anglickou agentúrou na pranie peňazí ( AME ) že moja tranzakcia bola zadržaná.
  Od vtedy sami vo firme B&B nikto neozíva a neraguje na moje otazky cez whatsapp.
  Ak mate niekto podobnú skúsenosť dajte vedieť nech tých ojebavačov zničíme !!!!!

 3. Dobry den take jsem se zrejme stal podvedenym? Kdyz jsem mel malo na uctu disponovali tak 600 dolaru bylo to v pohode vybral jsem si vdy 300 nebo 400 dolaru a vse v poradku. Pak jsem jim poslal 10000 dolaru kvuli vetsimu obratu a ejhle jsem zablokovan a musim kvuli solventnosti poslat pry dalsich 10000 dolaru a obratem se mi pry vrati a ucet se odblokuje. Ale tomu se mi nechce verit. Co mam delat???

  1. Mňa by zaujímalo ako ste vybral stoho?ďakujem za odpoveď.ja tam mam 12000

 4. Dobrý deň.Cez môj účet prehnal 60 000€.Teraz prestal komunikovať a Banka ma naháňa aby som dokladovať odkiaľ sú.A podvedený si pýtajú € odomna.Ako mám postupovať?Už ich niekto žaluje aby som sa pridal

  1. Vy jste jim poskytl přístup k bankovnímu účtu? To je třeba vyřešit s bankou a tento přístup odstranit. Celou věc byste pak měl oznámit na policii.

  2. Aj odomňa si pýtaju peniaze podvedený mám zablokovaný účet neviem ako postupovať ďalej

  3. Dobrý den cez môj ucet 40000€ a tiež podvedeny pytaju peniaze naspat mam zablokovany ucet nikto nereaguje na emaily ani sa tam dovolať neda bojim sa toho ake problemy som si len narobila

  4. Presne taký istý problém mám aj ja… Podvedený si odo mňa pýtajú peniaze a tiež išlo cez môj účet slušná čiastka… Ak ste už niekto podnikli nejaké kroky dajte prosím vedieť… Ďakujem

  1. Jindřich

   Jak vás podvedla?Já mám problém s výběrem peněz přes encryptwallet.

  2. Dobrý den. Som tiež jeden z podvedených. vedeli by sme sa skontaktovat?

 5. Dobrý den nevíte náhodou zda už někdo podal na tohoto brokera B&B profit trestní oznámení a jaké má číslo děkuji

  1. Dobrý den, taky mě to zajímá. Patříme též k povedeným. Alena

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru