Pozor na brokera B&B Profit – Důvody, proč se mu vyhnout

V této recenzi se podíváme na brokerskou společnost B&B Profit, která nabízí své služby i v České republice, aniž by na to měla oprávnění.

Co je B&B Profit

B&B Profit je broker, který nabízí obchodování na finančních trzích. V jeho portfoliu najdete nejen měnové páry na Forexu, akciové indexy a jiné tradiční deriváty, ale také kryptoměny, jako jsou Bitcoin nebo Ethereum. Celkem je k dispozici více než 350 obchodních nástrojů.

B&B Profit taktéž nabízí pro vaše obchodování osobního finančního manažera, obchodní signály a možnost automatizace.

Společnost B&B Profit je registrována ve Velké Británii, ale lze ji důvěřovat?

B&B Profit recenze

Důvody, proč se vyhnout B&B Profit

V této B&B Profit recenzi vám představíme hned několik důvodů, proč s tímto brokerem neobchodovat finanční trhy.

Nelegální broker

Tím nezávažnějším důvodem, proč se vyhnout B&B Profit, je skutečnost, že se jedná o nelegálního brokera.

B&B Profit sice má v Británii registraci jako společnost, ale ta je víceméně bezvýznamná, více o tom později.

Podstatné je, že společnosti nabízející obchodování s finančními nástroji neboli brokeři podléhají ve Velké Británii přísné regulaci a musí mít povolení od tamního finančního regulátora Financial Conduct Authority (FCA).

Takový je zákon, a pokud někdo nabízí v Británii investiční služby bez takového povolení, porušuje zákony. A to přesně dělá B&B Profit, protože povolení od FCA nemá, tudíž se jedná o nelegálního brokera.

A to už je velký důvod se mu vyhnout, protože to mimo jiné také znamená, že klientské vklady u něj nejsou pojištěné, na rozdíl od vkladů u regulovaných brokerů.

Společnost

Upozornění ČNB

B&B Profit nemá povolení poskytovat investiční služby nejen ve Velké Británii, ale podle všeho v žádné zemi na světě.

Platí to i pro Českou republiku, B&B Profit nemá licenci na poskytování finančních služeb rezidentům ČR. Přesto je nabízí.

Upozornila na to Česká národní banka, která dodala, že se broker dokonce prokazuje vůči klientům falešným oprávněním od ČNB. To už nese rysy podvodu.

Zcela nová firma

Vraťme se nyní k firemní registraci B&B Profit ve Velké Británii. Ta by mohla být pro někoho matoucí a vzbuzovat dojem legitimity.

K tomu je ale třeba říct, že tato firemní registrace v podstatě nic neznamená. Je to jako když si v ČR zažádáte na finančním úřadu o IČO z daňových důvodů. Finanční úřad nebude zkoumat, jestli podnikáte se všemi potřebnými oprávněními a poctivě, to není předmět jeho působnosti. Prostě vám přidělí IČO na základě vyplněného formuláře, a to je vše.

A přesně takovou registrací se prokazuje B&B Profit. O legitimitě jeho podnikání to nevypovídá absolutně nic.

Jak už jsme v této recenzi vysvětlili, každý broker v Británii musí ze zákona mít povolení od finančního regulátora FCA, a to B&B Profit nemá.

Navíc B&B Profit se registrovala teprve 28. dubna 2023, takže je v době psaní této recenze je firma jen měsíc stará.

Podezřelá čísla

Na závěr této recenze chceme ještě konstatovat, že na oficiálním webu B&B Profit najdete řadu podezřelých věcí, které jej činí nedůvěryhodným. Jsou to například naprosto nedostatečně formulované obchodní podmínky.

Nebo tvrzení, že společnost má přes 800 zaměstnanců, přičemž chybí jména, profily, kontakty, a tak dále. A vzhledem k tomu, že se jedná o pouze měsíc starou firmu, se tomuto číslu dá jen těžko uvěřit.

Podezřelá čísla

B&B Profit recenze – Závěr

B&B Profit je nelegální broker, který nabízí investiční služby, aniž by na to měl potřebné povolení. To mu mimo jiné vysloužilo varování od České národní banky.

Doporučujeme se neregulovaným investičním společnostem vyhnout, protože procento podvodů je mezi nimi mnohem větší než u regulovaných společností.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru