Pozor na brokera B&B Profit – Důvody, proč se mu vyhnout

V této recenzi se podíváme na brokerskou společnost B&B Profit, která nabízí své služby i v České republice, aniž by na to měla oprávnění.

Co je B&B Profit

B&B Profit je broker, který nabízí obchodování na finančních trzích. V jeho portfoliu najdete nejen měnové páry na Forexu, akciové indexy a jiné tradiční deriváty, ale také kryptoměny, jako jsou Bitcoin nebo Ethereum. Celkem je k dispozici více než 350 obchodních nástrojů.

B&B Profit taktéž nabízí pro vaše obchodování osobního finančního manažera, obchodní signály a možnost automatizace.

Společnost B&B Profit je registrována ve Velké Británii, ale lze ji důvěřovat?

B&B Profit recenze

Důvody, proč se vyhnout B&B Profit

V této B&B Profit recenzi vám představíme hned několik důvodů, proč s tímto brokerem neobchodovat finanční trhy.

Nelegální broker

Tím nezávažnějším důvodem, proč se vyhnout B&B Profit, je skutečnost, že se jedná o nelegálního brokera.

B&B Profit sice má v Británii registraci jako společnost, ale ta je víceméně bezvýznamná, více o tom později.

Podstatné je, že společnosti nabízející obchodování s finančními nástroji neboli brokeři podléhají ve Velké Británii přísné regulaci a musí mít povolení od tamního finančního regulátora Financial Conduct Authority (FCA).

Takový je zákon, a pokud někdo nabízí v Británii investiční služby bez takového povolení, porušuje zákony. A to přesně dělá B&B Profit, protože povolení od FCA nemá, tudíž se jedná o nelegálního brokera.

A to už je velký důvod se mu vyhnout, protože to mimo jiné také znamená, že klientské vklady u něj nejsou pojištěné, na rozdíl od vkladů u regulovaných brokerů.

Společnost

Upozornění ČNB

B&B Profit nemá povolení poskytovat investiční služby nejen ve Velké Británii, ale podle všeho v žádné zemi na světě.

Platí to i pro Českou republiku, B&B Profit nemá licenci na poskytování finančních služeb rezidentům ČR. Přesto je nabízí.

Upozornila na to Česká národní banka, která dodala, že se broker dokonce prokazuje vůči klientům falešným oprávněním od ČNB. To už nese rysy podvodu.

Zcela nová firma

Vraťme se nyní k firemní registraci B&B Profit ve Velké Británii. Ta by mohla být pro někoho matoucí a vzbuzovat dojem legitimity.

K tomu je ale třeba říct, že tato firemní registrace v podstatě nic neznamená. Je to jako když si v ČR zažádáte na finančním úřadu o IČO z daňových důvodů. Finanční úřad nebude zkoumat, jestli podnikáte se všemi potřebnými oprávněními a poctivě, to není předmět jeho působnosti. Prostě vám přidělí IČO na základě vyplněného formuláře, a to je vše.

A přesně takovou registrací se prokazuje B&B Profit. O legitimitě jeho podnikání to nevypovídá absolutně nic.

Jak už jsme v této recenzi vysvětlili, každý broker v Británii musí ze zákona mít povolení od finančního regulátora FCA, a to B&B Profit nemá.

Navíc B&B Profit se registrovala teprve 28. dubna 2023, takže je v době psaní této recenze je firma jen měsíc stará.

Podezřelá čísla

Na závěr této recenze chceme ještě konstatovat, že na oficiálním webu B&B Profit najdete řadu podezřelých věcí, které jej činí nedůvěryhodným. Jsou to například naprosto nedostatečně formulované obchodní podmínky.

Nebo tvrzení, že společnost má přes 800 zaměstnanců, přičemž chybí jména, profily, kontakty, a tak dále. A vzhledem k tomu, že se jedná o pouze měsíc starou firmu, se tomuto číslu dá jen těžko uvěřit.

Podezřelá čísla

B&B Profit recenze – Závěr

B&B Profit je nelegální broker, který nabízí investiční služby, aniž by na to měl potřebné povolení. To mu mimo jiné vysloužilo varování od České národní banky.

Doporučujeme se neregulovaným investičním společnostem vyhnout, protože procento podvodů je mezi nimi mnohem větší než u regulovaných společností.

120 názorů na “Pozor na brokera B&B Profit – Důvody, proč se mu vyhnout”

 1. Dobrý den zajímá mě jestli už někdo někdy a s jakým vkladem do této společnosti dostal aspoň nějaké peníze.Všichni tady píšete jen negativní informace a já bych ráda věděla jestli je možné že by vám něco i dali .Právě jsem jim totiž poslala také peníze a oni mi posílají na ůčet pořád nějaké peníze které chtějí zpátky .Mám strach že jsem v průseru.Děkuji za odpovědi.

  1. Nejsem jejich klient, ale odhaduji, že takhle perou peníze. Vklady od jiných lidí si nechají posílat přes účty jiných klientů, jako jste Vy, takže podvedení klienti se pak budou domáhat svých peněz po těch, kterým je poslali, tedy po Vás. Nevidím do pozadí, jestli se to takhle skutečně děje, pokud ano, tak řešení je podle mě posílat ty peníze, co Vám přijdou na účet, zpět na účet, ze kterého přišly. Určitě je nepřeposílat na jiný účet. A svoje peníze jim také neposílat. Měla byste se s někým poradit, nejlépe asi rovnou na policii.

 2. Darina Kostarova

  Dobrý deň, aj ja som bola podvedena od Erika Hermana, taktiež prepieral peniaze cez môj účet a prišla som o 6200€, poraďte mi čo mám robiť, prosím. Bojím sa čo bude ďalej

 3. Mám stejný problém. Erik Herman. Podávám trestní oznámení. Peníze z účtu nelze vybrat. Jsou to šmejdi. Ale dojde na ně !

  1. Zklamání

   Certificate No. SIBA/R/14/1019
   This licence is the property of the British Virgin Islands Financial
   Zdavim to je číslo certifikáty které mí poslal pán Herman a jé to falečne již jsem to prověřil FSC od kud měl být to vídán tak že je podvod nice méně jsem byl blbě že jsem na to skočil stálo mí to něco přes 50 000 ks. Pohybují že to budou mít zpět aspoň příště budu sí dávat víc pozornosti pokud máte jiné číslo dá se zjistit ale myslím že to bude zbytečně

 4. Dobrý deň. Mám otázku
  Toto mi napíš ak ten broker a ja neviem čo mám robiť.

  Zdravim este raz, pan Filip, snazil som sa vam pomoct, ale pekne ste ma oklamali, teraz to budem resit inak. Nemusite mi hovorit ze ste nemali cas, lebo zdvihnut telefon do ruky a odpisat jednu vetu, zoberie par sekund, tak ze tomu ani verit nebudem. Postup je taky, zajtra o 9:30 dopoledne, zakaznici: Celnar Jidrich a Kristin Nageliduapoliciu a davaju trestne oznamenie, ze vy ste te prostredky od nich vytahly sposobom podvodu. Teraz ako to budu resit, v prvom rade policia zablokuje vas bankovny ucet, budete musiet sa zastavit do budovy policajneho zboru vo vasom meste, tak budete sedet asi 3 hodiny kymten pripad budu vysetrovat, prostredky ktore mate na svojich uctoch okamzite preposlu na ucty zakaznikov, a vase ucty ostanu bloknute na dlhu dobu. Okrem toho este asi 10 krat sa budete musiet zastavit na policiu kvoli tomu to pripadu. V podstate teraz si spocitajte ze ste prisli o velky pocet prostredkov, ktore ste nevratili, a tym ze zdrzujete prostredky inych ludi, svoje prostredky nevratite a len sa dostanete do vseliakych komplikacij a problemov zo zakonom

  1. Já neznám celou Vaší historii s tímto brokerem, ale pokud to dobře chápu, tak jste u nich pouze investoval své peníze. Nechápu tedy tvrzení, že jste „od nich vytáhl prostředky způsobem podvodu“. To je nesmysl. Tohle je ubohé vyhrožování s cílem Vás okrást o další peníze.

   Ten popis toho, co udělají, a co se stane, je lež. Policie určitě nemůže nakládat s prostředky na Vašem bankovním účtě a posílat je někomu. Maximálně, pokud by policie měla podezření, že pácháte trestný čin, by mohla požádat soud o příkaz k zablokování účtu. Aby někdo mohl nakládat s Vašimi penězi, musela by policie věc prošetřit, státní zástupce Vás obažovat a soud odsoudit. Teprve pak by na základě rozsudku mohl stát něco dělat s Vašimi penězi.

   Ale to byste musel mít na svědomí nějaký podvod, ale co by to mělo být? Že jste investoval u B&B Profit, což je nelegální broker bez povolení, a že Vám ten broker nechce vrátit Vaše peníze a jen na základě lží z Vás vytahuje další?

   Takže tohle je jen ubohé vyhrožování, nikdo na Vás trestní oznámení nepodá. Podvodníci nepůjdou na polici dobrovolně, kdyby začali popisovat, co Vám udělali, skončili by oni jako obžalovaní.

   Opakuji, jestli jste pouze u nich investoval své peníze, tak vy jste oběť podvodu, a oni se Vás snaží jen zastrašit.

   Jděte na policii a konzultujte to s nimi, vysvětlete jim všechny okolnosti, a oni Vám řeknou, jestli a jak podat trestní oznámení. Nenechte se zastrašovat, a určitě B&B Profit neposílejte žádné peníze.

  2. Broker mi povedal že treba zaplatiť daň ale že ju on zaplatí len to musí ísť cez môj bankový účet.
   Začali mi chodiť peniaze od vraj jeho známych a že ich mám posielať na Kraken.
   A tak som to aj robil ale posledné peniaze čo mi došli som už neposlal a povedal som mu že neposlem a že idem na políciu lebo je podvodník.
   V tom mi napísal 2 konkrétne mená ze pôjdu na políciu podať na mňa trestné oznámenie ak tie peniaze neposlem

  3. S tou daní je to nesmysl. Daň neplatí broker za Vás, daně si platíte Vy sám za sebe svému finančnímu úřadu.

   Kam Vám „začaly chodit peníze“? Na Váš bankovní účet? A vy je máte přeposlat? Tak to pak zřejmě přes Vás perou peníze, a tak se můžete dopouštět trestného činu.

   Z těch útržků, co jste tu napsal, si bohužel neumím poskládat celý Váš příběh. Myslel jsem, že jste prostě u nich investoval a že Vám nechtějí vyplatit Vaše peníze.

   Jestli Vám „chodily“ peníze, zásadní otázka je kam.

  4. Tím se to celé komplikuje, jestli jste jim pral peníze. Nechápu, jak Vás přesvědčili to dělat. To je Váš případ něco jiného, než jsem si myslel. To se raději poraďte s právníkem.

  5. Ahoj Filip, chcem sa informovat ako postupujete v tomto pripade? Dakujem.

 5. Dobrý deň.
  Neviem nájsť nič na internete ohľadne môjho brokera a ani v žiadnom registri.
  Na b&b profit som mal zisk ktorý som si chcel dať vyplatiť. Ale potom mi došiel mail od AML že mám zaplatiť 20% zo zisku aby mi pustili peniaze.
  Po zaplatení mi napísali že nemám licenciu a ch eli ďalšie peniaze.
  Tiež som zaplatil a vtedy mi boli vrátené peniaze do b&b profit.
  Keď som si ich opäť chcel previesť, tak ma môj broker navrhoval že pošleme na Kraken. Potom mi boli opäť zadržané že nemám limit na takú sumu a chceli odo Mna 20% zo sumy aby som si navisil limit. Po zaplatení mi už mali pustiť peniaze no broker mi volal že treba ešte zaplatiť daň 15000e ale že to on zaplatí.
  Ale že to musí ísť cez môj účet.
  Došli mi prvé peniaze a tak som ich hneď posielal. Ale už mi to je celé divne.
  Viete mi niekto poradiť čo mám robiť?

  1. B&B Profit je podvod, z toho vycházejte. Vše, co Vám budou říkat, jsou jen lži, aby z Vás dostali co nejvíc peněz. Pokud Vás někdy nechají něco vybrat, tak jen malou částku, aby Vás přesvědčili, že jim máte poslat ještě víc svých peněz.

   Ty poplatky, co po Vás chtějí, jsou nesmysl.

 6. Neviem o brokerovy vôbec nič nájsť na internete a ani v žiadnom registri.
  Mám podozrenie na podvod ale aj sa bojím že sa mýlim.
  Došlo mi na účet peniaze od rôznych ľudí a broker hovorí že to sú jeho peniaze a to musím poslať aby som zaplatil daň. A potom mi budu vyplatene peniaze co mi boli zastavene. Neviem čo mám robiť.

  1. Na jaký účet Vám přišly peníze, na Váš bankovní, nebo na účet u brokera? Pokud vidíte peníze na účtu u brokera, velmi pravděpodobně je to fiktivní zůstatek, ze kterého Vás nikdy nenechají nic vybrat. Rozhodně bych jim žádné své peníze neposílal, už je nikdy neuvidíte.

  2. Předpokládám, že jen zlomek toho, co Vám dluží. A že chtějí, abyste jim poslal víc.

  3. Áno a chcú aby som tie peniaze zase poslal. A stále ma otravujú.
   Viete poradiť čo mám robiť?

  4. Na Vašem místě bych jim určitě žádné další peníze neposílal. Řekl bych jim, že chci zpět peníze, které jsem k nim vložil, a že pokud odmítnou, půjdu podat trestní oznámení na policii. To bych udělal já.
   Můžete se také obrátit na Národní banku Slovenska s dotazem na tohoto brokera, co máte dělat. NBS dozoruje a reguluje finanční trhy, takže by měli vědět, jak v takových případech postupovat.

  5. Teraz sa mi začal vyhrážať nejaký finančný riaditeľ.
   Co mám robiť?

  6. Vyhrožovat čím? Být Vámi, řekl bych mu, že jdu na policii. A klidně bych to udělal. Opakuji, B&B Profit je podvod, podle toho s nimi jednejte. Ale prosím, nespoléhejte jen na to, co říkám já. Musíte jednat za sebe a na svoji vlastní odpovědnost. Obraťte se na Národní banku Slovenska a/nebo policii pro odbornou radu.

  7. Vyhrozije sa že budem mať veľké problémy.
   Pôjdem na políciu

  8. To je obvyklé. Tito podvodníci rádi vyhrožují tímto způsobem, jsou to obyčejní zloději.

  9. Ešte jedna otázka.
   Chce ma dať na políciu ak neposlem peniaze.
   A poslal mi Svoj Občiansky preukaz.
   Uz sa to niekomu stalo?

  10. Dát Vás na policii kvůli čemu? Že oni Vám dluží peníze? Je to jen zastrašování a ten občanský průkaz velmi pravděpodobně patří někomu jinému, někomu, koho okradli před Vámi. Ukázal bych ten občanský průkaz policii, ať to prověří, komu patří.

  1. Jestli Vám ten člověk nabízí jakékoliv investiční služby, musí mít povolení od Národní banky Slovenska. Ověřte si u NBS, jestli má povolení. Pokud nemá, vůbec se s ním nebavte.

 7. Dobry den tiez mam taky podomny problem. Uz som tam vrazil vela penazi a stále nič. Stále je nejaký problém z výberom. Teraz neviem čo mám robiť.
  Broker povedal že dnes ak pošlem peniaze všetko už bude vybavené a všetko my bude vyplatené.

 8. Miloslav Mikuš

  Firma B&B Profit nemusí byť zlá. Záleží na jej externých brokeroch, ktorí pre ňu pracujú. Menovite mám na mysli pána Martina Kowalského. Pozor na neho! Mňa pripravil skoro o 5.000,-€ Vravel,že ich posiela a uviazli dakde kryptobanke. Odvtedy mi nezdvíha a hrá „mŕtveho chrobáka“. Firme B&B naozaj nerobí dobré meno.

  1. Brokeři jsou zodpovědní za své obchodní partnery, tudíž B&B v tom není tak nevinně.

 9. Banda jedna zlodejská je to. Polámať im ruky, aby už nikdy nemohli ani len klávesnicu stačiť
  Pozdravujem hľavne pána Veselého a pána Vítka ak sú to ich pravé mená. Nech sa zadrhnú hajzli.
  Ak sa zoganizuje hromadné trestné oznámenie isto sa pridám.

 10. Na tuto firmu a konkrétně na Erika Hermana už mám 2 měsíce podané trestné oznámení,kdo ví kde jsou ti šmejdi zašití,protože je policie stále nemůže dohledat,a pořád si dělají dál své podvody,ale jednou se někde objeví,to už je řádka lidí co je podvedených,z kriminálu nevlezou.

  1. Dobrý deň

   Presne aj ja som mala poradcu Erika Hermana. Tiež podávam trestné oznámenie

 11. Ja idem podavat 3 trestne oznamenia na financních lídrov na slovensku spolocnosti b&b profit.

  1. Dobrý deň

   Kde idete podávať TO v akom meste? Ja som z BA

 12. Dobrý den. Taký jsem jeden z vás. Chtěl bych podat TO nebo se k někomu připojit. Musíme s tím začít něco dělat jinak ty šmejdi budou okrádat dál.

  1. Áno treba podať trestné oznámenie. Ja som to už udelala.

 13. Dobrý deň mám pocit že tiež som sa stal obetou podvodu.
  Môj pridelený broker bol p. Adam Říha – boh vie či sa tak v skutočnosti volá…….
  keď som si vyberal menšie čiastky peňazí 200 – 300 Eur všetko bolo v poriadku nebol žiadny problém
  Pár dní dozadu 07.09.2023 som si chcel vytiahnuť peniaze – 2000 Eur a bol som kontaktovaný mailom Anglickou agentúrou na pranie peňazí ( AME ) že moja tranzakcia bola zadržaná.
  Od vtedy sami vo firme B&B nikto neozíva a neraguje na moje otazky cez whatsapp.
  Ak mate niekto podobnú skúsenosť dajte vedieť nech tých ojebavačov zničíme !!!!!

  1. Ja mam ten isty problem a takisto som bola kontaktovana anglisckou firmou, ze mi zamietli vyber financii a ja hlupa som im poslala este aj moj OP a vsetko, co chceli. Kedze som spatnu vazbu nedostala, tak som volala priamo do Anglicka a tam mi povedali, ze ta adresa a vsetko, co bolo v to maily tak je to podvod a tito podvodnici sa im naburali do systemu a zneuzili ich emailove adresy. Moj agent sa akoze volal Viktor Weiss. Nemyslim si, ze nam s tym niekto pomoze, nakolko telefonne cisla maju internetove a to je nevypatratelne. Ja som prisla o strasne vela penazi. Oni nemaju kozu na tvari.

 14. Dobry den take jsem se zrejme stal podvedenym? Kdyz jsem mel malo na uctu disponovali tak 600 dolaru bylo to v pohode vybral jsem si vdy 300 nebo 400 dolaru a vse v poradku. Pak jsem jim poslal 10000 dolaru kvuli vetsimu obratu a ejhle jsem zablokovan a musim kvuli solventnosti poslat pry dalsich 10000 dolaru a obratem se mi pry vrati a ucet se odblokuje. Ale tomu se mi nechce verit. Co mam delat???

  1. Mňa by zaujímalo ako ste vybral stoho?ďakujem za odpoveď.ja tam mam 12000

 15. Dobrý deň.Cez môj účet prehnal 60 000€.Teraz prestal komunikovať a Banka ma naháňa aby som dokladovať odkiaľ sú.A podvedený si pýtajú € odomna.Ako mám postupovať?Už ich niekto žaluje aby som sa pridal

  1. Vy jste jim poskytl přístup k bankovnímu účtu? To je třeba vyřešit s bankou a tento přístup odstranit. Celou věc byste pak měl oznámit na policii.

  2. Aj odomňa si pýtaju peniaze podvedený mám zablokovaný účet neviem ako postupovať ďalej

  3. Dobrý den cez môj ucet 40000€ a tiež podvedeny pytaju peniaze naspat mam zablokovany ucet nikto nereaguje na emaily ani sa tam dovolať neda bojim sa toho ake problemy som si len narobila

  4. Presne taký istý problém mám aj ja… Podvedený si odo mňa pýtajú peniaze a tiež išlo cez môj účet slušná čiastka… Ak ste už niekto podnikli nejaké kroky dajte prosím vedieť… Ďakujem

  1. Jindřich

   Jak vás podvedla?Já mám problém s výběrem peněz přes encryptwallet.

  2. Dobrý den. Som tiež jeden z podvedených. vedeli by sme sa skontaktovat?

 16. Dobrý den nevíte náhodou zda už někdo podal na tohoto brokera B&B profit trestní oznámení a jaké má číslo děkuji

  1. Dobrý den, taky mě to zajímá. Patříme též k povedeným. Alena

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru