Likvidace brokera MF Global je u konce, klienti mají peníze zpět

Likvidace brokera MF Global je u konce, klienti mají peníze zpět

Jeden z největších případů krachu brokera poslední doby se chýlí ke konci, překvapivě se podařilo uspokojit téměř všechny pohledávky.

MF Global zkrachoval v roce 2011, když vyšly najevo jeho podvody s finančními prostředky klientů, které byly odváděny ze separátních účtů na jiné účely. Vzhledem k velikosti brokera se jednalo o jeden z největších krachů v novodobé historii burzovního obchodování.

Ovšem díky tomu, že MF Global fungoval v silně regulovaném americkém prostředí, se podařilo uspokojit pohledávky všech zákazníků a drtivé většiny věřitelů. S likvidací společnosti začal správce James Giddens hned v roce 2011 a dnes oznámil úspěch.

„Likvidace MF Global Inc. je teď v podstatě hotová. Výsledek likvidace, kdy došlo k úplnému uspokojení zákazníků a zajištěných věřitelů, přičemž nezajištění věřitelé dostali téměř vše, byl nepředstavitelný, když tento proces začal před méně než čtyřmi roky při odhalení obrovského selhání při segregaci peněz.“

Pohledávky zákazníků činily téměř sedm miliard a všechny jsou už uspokojeny. To samé platí pro 35 miliónů pro zajištěné věřitele. Nezajištění věřitelé si zatím přišli na 95 procent (219 miliónů) svých pohledávek. Nevyřešených zůstává šest pohledávek.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *