IronFX je vyšetřován CySecem kvůli stížnostem klientů

IronFX je vyšetřován CySecem kvůli stížnostem klientů
Foto: IronFX

Forexový broker IronFX si vysloužil oficiální vyšetřování ze strany kyperského regulátora CySec, protože si velké množství obchodníků stěžuje na nevyplacené peníze.

Už několik měsíců se po internetu množí stížnosti zákazníků IronFX na to, že jim broker odmítá vyplácet peníze z obchodních účtů. Obchodníci svá tvrzení dokládají obrázky, na kterých je vidět, že jsou jejich žádosti o výběr nevyřízené několik týdnů nebo dokonce měsíců.

IronFX se brání tím, že výběry blokuje těm zákazníkům, kteří nějakým způsobem porušili jeho obchodní podmínky, zejména co se bonusů týče. Detaily broker neposkytl, ale naznačil, že někteří lidé zneužívají bonusy pomocí několika obchodních účtů. Ovšem v obchodních podmínkách bonusů je výslovně uvedeno, že vlastnictví více účtů u IronFX není žádnou překážou pro zisk bonusu.

Zákazníci si stěžují dlouhodobě a masivně, navíc někteří z nich neváhali a obrátili si na CySec, do jehož kompetence IronFX spadá. A protože stížností je hodně, CySec oznámil, že zahájil oficiální vyšetřování.

Kyperský regulátor zároveň vybídl klienty IronFX, kteří chtějí žádat o finanční kompenzaci, aby se obrátili na finančního ombudsmana na adrese complaints@financialombudsman.gov.cy.

Mezitím někteří obchodníci oznámili, že IronFX jejich případy jednostranně uzavřel prostým odmítnutím výplaty peněz s tím, že na účtech nemají žádný zůstatek, který by bylo možné vybrat.

Podobné články

3 komentáře

 1. Tomáš Masaryk

  Je to jen Vaše vlastní vůle, pokud obchodovat neumíte a nemáte na to finanční prostředky, neobchodujte nikde. Nekopejte nohama 🙂

  Odpovědět
 2. Anonym

  Doporučuji každému se vyhnout společnosti IronFX. Je to řízená ztráta a podvod. Když už jsem prokoukl záměnré špatné obchodování a zadal pokyn k výběru peněz, tak je to již několik měsíců…nikdo nekomunikuje, výplata provedena nebyla a nic se neděje. Je to zkušenost mnoha lidí, kdo nevěří, alespoň si uložte tuto stránku do oblíbených a po čase sem můžete vložit také svou zkušenost…

  A opatrně na slibované bonusy a garance. Ano poskytnou vám je, ale pak vám je nikdo nevyplatí a dozvíte se jen, že na ně nemáte právní nárok.

  Odpovědět
 3. Vladimír

  Mám podobné zkušenosti.Zajímalo je pouze abych vložil co nejvíce peněz.Ale jak obchodovat,jak ukončit obchodování a vyzvednout vklad jsem se již nedozvěděl.Sami poradili kam vložit peníze + jejich bonus a za měsíc mi oznámili,že nic není.Že přisli i o svůj bonus jim nějak nevadilo.Myslím si,že je to vše podvod a řízená ztráta.

  Odpovědět

Vložit příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *