FCA zakázala bonusy a omezila pákový efekt u CFD

Britský finanční regulátor FCA následoval nařízení ESMA a zpřísnil podmínky pro obchodování s CFD.

Ve svém oznámení se FCA zaměřila především na CFD (Contracts for Difference). Jejich prostřednictvím můžou retailoví obchodníci spekulovat na cenové pohyby u rozličných aktiv, jako jsou komodity, akcie, indexy a měny.

U CFD FCA zakázala veškeré bonusy a benefity mající za cíl propagovat tento investiční nástroj. Zároveň omezila maximální pákový efekt na 50:1, u obchodníků s menší než roční zkušeností dokonce jen na 25:1.

Regulátor také bude chtít po brokerech, aby zájemce o obchodování varovali před riziky a upozorňovali, že 82 % klientů CFD brokerů ztrácí peníze, jak vyplynulo z nedávného průzkumu.

V Británii jsou velcí brokeři jako IG nebo Plus500, jejichž nabídka stojí právě na CFD, což se okamžitě projevilo poklesem hodnoty jejich akcií, jakmile FCA publikovala své nařízení.

FCA nakonec uvedla, že také připravuje sadu pravidel pro binární opce, ovšem musí vyčkat, až v Británii vstoupí v platnost legislativa, která bude regulovat binární opce jako finanční nástroj, protože ta zatím chybí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru