FCA varuje před Intrgroup, Titon Associates, Sentinel Growth Portfolio a Hedge Invest International

Britský regulátor finančních trhů FCA přidal na svoji černou listinu další nepovolené služby.

IntrGroup

Intrgroup je broker, jenž nabízí obchodování s měnami, komoditami a akciemi. Minimální vklad pro otevření obchodního účtu je velmi vysoký, činí 10 tisíc eur.

Intrgroup má sídlo na Svatém Vincentu a Grenadinách, ale podle telefonické podpory působí také ve Velké Británii, Belgii, Holandsku, Austrálii a na Novém Zélandu. V žádné zemi ale nemá povolení poskytovat investiční služby, je to nelegální broker.

Titon Associates Asset Management

Titon Associates je investiční společnost, která svým klientům nabízí správu portfolia.

Sídlo údajně má v Londýně, ale od FCA nezískala žádné povolení poskytovat tento typ služeb.

Sentinel Growth Portfolio

Sentinel Growth Porftolio je broker, který obchoduje s různými finančními deriváty a kryptoměnami. Tvrdí, že je reglovaný a že svým klientům nabízí ochranu vložených peněz.

Ale je to lež, Sentinel Growth Portfolio není regulovaný a peníze u něj nejsou nijak chráněné, potvrdila to FCA.

Hedge Invest International

Hedge Invest International nabízí široké spektrum služeb: správu investic, burzovní obchodování, důchodové pojištění, emisi cenných papírů a tak dále.

Tato společnost tvrdí, že je plně regulovaná a že dodržuje zákony. Ale není to pravda. Hedge Invest International se dostala na černou listinu FCA, protože potřebnou licenci nemá.

Shrnutí

IntrGroup, Titon Associates Asset Management, Sentinel Growth Portfolio a Hedge Invest International jsou investiční služby, které fungují bez potřebných povolení. Britský regulační úřad FCA je zařadil na svoji černou listinu.

Pro investiční ochodování využívejte vždy jen regulované společnosti a brokery.

2 názory na “FCA varuje před Intrgroup, Titon Associates, Sentinel Growth Portfolio a Hedge Invest International”

  1. Dobrý deň, mám peniaze v Intrgroups a neviem sa k ním dostať. Vôbec so mnou nekomunikujú. Ako mám postupovať??? Viete mi poradiť alebo pomôcť prosím?
    S pozdravom Inez.

    1. Pomoct bohužel nedokážu. Zkuste se obrátit s dotazem na Národní banku Slovenska, nebo pokud žijete v jiné zemi, tak na tamního regulátora, v ČR je to Česká národní banka.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru