FCA varuje před FXonspot, LincolnFX, YorkCG, Inovestments a TradeLTD

Během uplynulého týdne se na černou listinu britského regulačního úřadu FCA dostalo dalších pět brokerů.

FXonspot

FXonspot je broker, u něhož můžete obchodovat měny a kryptoměny. Na otevření účtu budete potřebovat minimálně 250 dolarů.

Broker o sobě tvrdí, že je regulovaný, ale není to pravda. Vzhledem k tomu, že sídlí ve Velké Británii, patří do jurisdikce regulátora FCA. A ten zařadil FXonspot na černou listinu právě proto, že se jedná o neregulovaného brokera, který porušuje zákony.

LincolnFX

Broker LincolnFX Capital nabízí obchodování s měnami, kryptoměnami a komoditami. Používá k tomu obchodní platformu Metatrader.

LincolnFX tvrdí, že hlavní sídlo má ve Velké Británii, a k tomu dvě pobočky ve Švýcarsku a Singapuru. Nic z toho ale zjevně není pravda.

V každém případě je to broker, který nemá oprávnění poskytovat investiční služby a porušuje zákony minimálně ve Velké Británii.

YorkCG

YorkCG se soustředí na obchodování s měnami, akciemi a komoditami. Minimální vklad na obchodní účet činí 250 dolarů.

Broker tvrdí, že 79 % obchodů jeho klientů je ziskových. Toto číslo je velmi pravděpodobně falešné, protože vůbec nezapadá do celkových statistik, které známe z burz.

Nicméně podstatné je, že YorkCG sídlí na Svatém Vincentu a Grenadinách, přičemž nemá žádné povolení poskytovat investiční služby.

Inovestments

U Inovestments můžete obchodovat měny, kryptoměny, akcie a komodity. Minimální vklad na účet je typických 250 dolarů.

Tento broker o sobě tvrdí, že má za sebou už devět let úspěšné existence, ale lže, vznikl teprve loni.

Nejdůležitější informace ale je, že navzdory sídlu ve Velké Británii není Inovestments regulovaný, proto se ocitl na černé listině regulačního úřadu FCA.

TradeLTD

U TradeLTD můžete obchodovat Forex, komodity a akcie. Minimální vklad na obchodní účet je 200 dolarů.

TradeLTD zjevně je broker podvodný, protože na svém webu vystavuje falešné recenze. Sídlo má v Estonsku a není regulovaný. Přesto nabízí své služby mimo jiné ve Velké Británii, proto před ním FCA varovala.

Shrnutí

FXonspot, LincolnFX, YorkCG, Inovestments a TradeLTD jsou brokeři, kteří porušují zákony, protože nabízejí investiční služby, i když na to nemají povolení. Jsou neregulovaní a varoval před nimi britský regulační úřad FCA.

Pro burzovní obchodování byste měli využívat jen regulované brokery, protože ti jsou pod dozorem a klientské peníze jsou u nich chráněny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru