FCA varuje před Crypt Mill, PayBack, Cash FX Group a Rerotrader

Britský regulátor finančních trhů FCA publikoval na svém webu další varování před neregulovanými společnostmi.

Crypt Mill

Crypt Mill se představuje jako jeden z nejlepších forexových brokerů s 20letu tradicí. Kromě měn je možné u něj obchodovat také akcie, komodity a kryptoměny.

Crypt Mill ale zjevně je broker podvodný. Na svém webu totiž uvádí nepravdivé informace a vystavuje ocenění, která nemohl získat. Existuje totiž necelý rok, takže určitě nemohl získat žádná ocenění v předchozích letech.

A i když o sobě Crypt Mill tvrdí, že je regulovaný, není to pravda. Proto před ním FCA varovala.

Rerotrader

Rerotrader je typický broker pro obchodování s měnami, komoditami a akciemi. Sídlo údajně má v Londýně.

Proto se dostal do pozornosti regulátora FCA, který zjistil, že Rerotrader nemá povolení poskytovat investiční služby, je to zcela neregulovaný broker.

Cash FX Group

Před CashFX Group varovali regulátoři už několikrát. Je to společnost, která kombinuje burzovní obchodování s investičními plány, které mají klientům automaticky zhodnocovat peníze.

To všechno jsou služby, na které je třeba mít licenci. Cash FX Group sice tvrdí, že licence má v Británii, Dubaji, Jižní Africe a na Seychelách, ale nic z toho není pravda, je to broker neregulovaný.

Kvůli tomu před ním varoval britský regulátor FCA.

Payback Limited

PayBack je služba, která nabízí, že lidem získá zpět peníze, které ztratili v různých podvodech. Nabídka je opravdu široká, protože PayBack údajně dokáže pomoct ve všech možných případech, od investičních podvodů, přes zneužité platební karty, až po prodejní podvody.

Podle britského regulátora FCA ale PayBack poskytuje finanční služby, které vyžadují zvláštní oprávnění, kterým ale nedisponuje.

V každém případě je třeba velmi pochybovat, že by PayBack dokázal získat peníze zpět ve všech případech, které slibuje.

Shrnutí

Crypt Mill, PayBack, Cash FX Group a Rerotrader jsou finanční služby, které se dostaly na černou listinu britského regulačního úřadu FCA, protože podnikají bez potřebných oprávnění. Je lepší se jim vyhnout.

V oblasti financí a investování je vždy lepší používat regulované služby, protože u nich jsou klienti do určité míry chráněni.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru