FCA varuje před CFsum, ProCapitalMarkets, Time4actions, Ellis and Burlington a Rockwell Investment Management

Úřad pro dohled nad finančními trhy Velké Británie (FCA) zveřejnil další varování před společnostmi, které podnikají bez potřebných povolení.

CFsum

CFsum je broker, který nabízí obchodování s akciemi, měnami a komoditami. Minimální vklad na účet je 250 eur.

CFSum je provozován společností Bestfolio Consulting z Estonska. Tento broker však nemá žádnou licenci, která by ho opravňovala poskytovat investiční služby na území Evropské unie, přesto to dělá. Proto se dostal na černou listinu FCA.

ProCapitalMarkets

ProCapitalMarkets je broker, u něhož můžete obchodovat Forex, akcie a komodity. Konkrétní podmínky pro otevření obchodního účtu tento broker nezveřejňuje.

Pro Capital Markets má sídlo na Svatém Vincentu a Grenadinách a není regulovaný. Přesto oslovuje s nabídkou svých služeb mimo jiné obyvatele Velké Británie, čímž porušuje její zákony. Proto před ním varovala FCA.

Time4actions

Time4actions je společnost, která nabízí obětem podvodů, že jim pomůže získat ztracené peníze zpět. Oslovuje především lidi, kteří přišli o peníze u internetových brokerů.

Za pomoc chce tato společnost peníze předem, 5 až 10 % z vymáhané částky, podle její nabídky zaplatíte minimálně kolem 1000 eur.

Time4actions tvrdí, že sídlí v České republice, ovšem telefonní číslo vede do Izraele. Podle FCA tato firma nabízí služby, které vyžadují zvláštní oprávnění, které nemá. Proto se dostala na černou listinu.

Ellis and Burlington

Ellis a Burltington je další firma, která se zabývá pomocí obětem internetových podvodů. Na svém webu však neuvádí, kolik si za své služby řekne.

Ellis a Burlington sídlí v Izraeli, ale své služby nabízí minimálně ještě ve Velké Británii a Austrálii. Regulační úřad FCA konstatoval, že tato firma nemá oprávnění poskytovat služby, které nabízí.

Rockwell Investment Management

Rockwel Investment Management je investiční společnost, která se údajně zabývá správou kapitálu pro soukromé investory, fondy a nadace. Typicky investuje do cenných papírů.

Firma sídlí ve Velké Británii, ale podle FCA nemá Rockwell Investment Management povolení poskytovat investiční služby, proto byla zařazena na černou listinu regulačního úřadu.

Shrnutí

CFsum, ProCapitalMarkets, Time4actions, Ellis and Burlington a Rockwell Investment Management jsou společnosti poskytující finanční služby, které podle britského regulačního úřadu FCA nemají potřebná povolení.

Pro investiční obchodování byste měli vždy využívat jen regulované společnosti a brokery.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru