Cointology recenze – Broker bez povolení, pozor!

V této recenzi Cointology se dozvíte, proč byste s touto společností neměli obchodovat finanční trhy.

Co je Cointology

Cointology je broker, který nabízí obchodování s různými finančními nástroji a aktivy, jako jsou akcie, akciové indexy, komodity a kryptoměny.

Kromě obchodní platformy poskytuje broker také poradenství a obchodní signály. I když říká, že že to vlastně poradenství není a že se každý obchodník rozhoduje sám za sebe.

K dispozici je celkem šest typů obchodních účtů, přičemž minimální vklad pro testovací účet je 250 USD. Čím vyšší účet, tím nižší spready, více podpory a více výhod.

Cointology na svém oficiálním webu uvádí, že sídlí v České republice, konkrétně v Praze. Je to broker, kterému můžete důvěřovat a svěřit své finanční prostředky? Podle nás nikoliv.

Recenze Cointology

Pozor na Cointology

Existuje několik důvodů, proč se vyhnout tomuto brokerovi, ty hlavní uvádíme zde v naší Cointology recenzi.

Broker bez povolení

Tím hlavním důvodem, proč neobchodovat s Cointology, je fakt, že tento broker nedodržuje zákony České republiky.

Brokerské společnosti totiž ze zákona podléhají regulaci, a proto pro svou činnost musí mít povolení od našeho národního finančního regulátora (nebo evropský regulační pas v rámci EU), kterým není nikdo jiný než Česká národní banka.

Ovšem ČNB před Cointology na svém webu explicitně varovala s tím, že tento broker nemá žádné povolení poskytovat v ČR finanční služby, zákaznické vklady tudíž u něj nejsou nijak chráněné.

Z čehož vyplývá výše uvedené, tedy že Cointology porušuje zákon. A to je samo o sobě velký důvod, proč se této firmě vyhnout.

Účty

Falešná adresa

Cointology je problematický z více důvodů. Jedním z nich je skutečnost, že v České republice velmi pravděpodobně ani nesídlí, i když tvrdí opak.

Na svém webu totiž uvádí tuto adresu: U.S. of Winston Churchill 1938/4, 120 00 Prague , Czech Republic.

Co znamená „U.S. of“ se můžeme jen dohadovat, ale pravděpodobně je to chybný zápis slova náměstí, zjevně to má být Náměstí Winstona Churchilla 1938/4.

Ale na této adrese sídlí Vysoká škola ekonomická, takže Cointology tam zcela určitě nenajdete.

Takže broker na svém webu vědomě poskytuje falešné kontaktní informace, což je velký problém.

Falešná adresa

Zisky pro klienty?

Třetí problém, na který chceme v této recenzi Cointology upozornit, se týká informacích o ziscích, které broker svým klientům údajně generuje. Podle jeho údajů jsou to celkem desítky tisíc dolarů denně.

Podle struktury jeho nabídky se dá očekávat, že něco takového přímo slibuje svým potenciálním zákazníkům, když je oslovuje, tedy že jim bude vydělávat peníze.

Nic takové se ale ve skutečnosti dít nebude. V první řadě platí, že když někdo umí vydělávat peníze na finančních trzích, tak je vydělává pro sebe, případně za peníze i ostatním.

Takže všechny nabídky neregulovaných brokerů, které vám slibují, že vám zadarmo zajistí pasivní výdělek (stačí jen vložit peníze na obchodní účet), jsou podvodné.

Za druhé taková služba podléhá přísné regulaci. Když chcete veřejnosti slibovat, že jí budete vydělávat peníze, musíte to umět doložit, je na to řada pravidel.

A jsme opět u toho, že Cointology je neregulovaný broker, která ani nemá povolení takové služby nabízet.

Zisky

Cointology recenze – Závěr

Cointology je neregulovaný broker, který u nás nabízí své investiční služby bez povolení, upozornila na něj přímo Česká národní banka.

Ačkoliv Cointology tvrdí, že sídlí v České republice, velmi pravděpodobně tomu tak není. Nejen z těchto důvodů proto doporučujeme se tomuto brokerovi vyhnout.

Pro obchodování využijte služeb regulovaných brokerů a zkuste vše nejdříve na demo účtu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru