ČNB varuje před Ainvestments a Grandefex

Česká národní banka upozornila veřejnost na aktivity dvou neregulovaných makléřských společností.

Ainvestments

Ainvestments je broker, který nabízí obchodování s měnami, akciemi, akciovými indexy, komoditami, ETF a dluhopisy, a to formou rozdílových kontraktů (CFD). K dispozici je pro to webová a mobilní obchodní platforma.

Minimální vklad pro založení reálného obchodního účtu je 250 dolarů. Tak zvaný VIP účet má minimální vklad 20 tisíc dolarů.

Ainvestments je provozován společností ESOS International Ltd., která má pobočku v Evropské unii formou společnosti Kadeky International s. r. o. se sídlem na pražských Vinohradech. Broker tvrdí, že tím vyhovuje mezinárodním regulačním požadavkům a standardům.

Ale není to pravda, Česká národní banka upozornila, že Kadeky International, a tudíž ani Ainvestments, nemá žádné oprávnění poskytovat investičních ani jiné služby na finančním trhu v ČR. Peníze na obchodním účtu o tohoto brokera tak nejsou ze zákona pojištěné.

K tomu navíc platí, že před brokerem Ainvestments varovaly také regulační úřady na Novém Zélandu (FMA) a ve Španělsku (CNMV). Novozélandský regulátor dokonce uvedl, že tento broker může být zapojen do podvodu.

Grandefex

Grandefex je broker, který svým klientům umožňuje obchodování s měnami na Forexu a s akciemi a akciovými indexy ve formě rozdílových kontraktů (CFD). Pro tento účel má vlastní webovou platformu.

V nabídce má Grandefex tři typy obchodních účtů, každý je určený pro jiný druh obchodování. Standardní účet umožňuje ruční obchodování, Robot účet je pro automatizované obchodování a Social pro kopírování obchodů jiných klientů brokera. Minimální vklad je 250 eur.

Grandefex je provozován společností Soleil Rouge Inc. se sídlem na ostrově Dominica. Česká národní banka konstatovala, že Grandefex vede reklamní kampaň zaměřenou na Českou republiku, přičemž ale nemá oprávnění poskytovat své investiční služby v ČR.

Grandefex je broker neregulovaný, nemá oprávnění podnikat nikde v Evropské unii, Velké Británii, USA, Austrálii a ostatních zemích s vyspělou finanční regulací.

15 názorů na “ČNB varuje před Ainvestments a Grandefex”

 1. Bohužel i já dnes poznala že je to švindl. Mám tam účet od června 2020, peníze pomalu narůstali, od listopadu ale přestal obchodovat a nic se nedělo. Na žádost o komunikaci nereagovali. V lednu jsem požádala o vyplacení, dnes po měsíci mi zavolali že jsem přišla o 250 špatným obchodem, do té doby to vše byly haléřové částky a že mi nic nevyplatí.
  Požádám o zbytek peněz vrácení, ale pochybuji že je uvidím. Někomu se povedlo alespoň vrátit vklad?
  dejte si pozor

  1. To bohužel ne. Ale pokud jste jim poslal peníze přes platební kartu, můžete zkusit se svojí bankou vrátit transakci přes takzvaný chargeback.

  2. Bohužel asi možnost vrácení je nulová, jsem v tom taky a teď se snažím peníze vymoci zpět přes banky…

 2. Ahol stal jsem se obětí Grandefrx. Jsou to podvodníci obrali mě o velké peníze. Pepa

  1. Nápodobně, mám v tom obrovské peníze, vše „fungovalo“ do doby než jsem si řekla o měsíční výplatu… Neviděla jsem nikde upozornění, nebo spíš v době kdy to fungovalo, jsem byla slepá… Teď už je pozdě a svoje peníze jsem již oplakala… Teď zkouším vymáhat zpět přes všechny banky, kudy prošly transakce…

 3. Ahoj, taky jsem ošklivě nalít díky rád LEOŠE MAREŠE že zbohatnem. Teď jsem v tom utopenej až pod uši hrozný. Jsou to podvodníci.

 4. Dobrý den, také jsme asi naletěl společnosti Grandefex a už více jak měsíc se dohaduji o vyplacení depositu, je nějaká možnost jak dostat své peníze zpět. A to že jsem zaslal veškeré své doklady a dokumenty, co by asi tak mohli zneužít s ofocenýma doklady atd..?
  máte nějakou zkušenost, že se někomu povedlo dostat zpět své peníze.
  Děkuji za jakou koliv pomoc.

  1. Dobrý den, zkušenost s tím bohužel nemám, zkuste se obrátit na ČNB, která vydala to varování, jestli Vám neporadí.

 5. Dobrý den ještě jednou, pokud si to bude číst někdo další tak co jsem se snažil udělat opravdu co nejrychleji bylo zablokovat kartu a zažádat o novou a dnes ráno jsem ještě telefonicky volal s VELICE PŘÍJEMNOU PANI Z České Bárodní Banky a ta mi řekla že ten řidičský průkaz neni až tak úplně plnohodnotný průkaz totožnosti protože tam kromě rodného čísla není žádná adresa, to samé mi řekla paní i z magistrátu z odděleni řidičských průkazu kde jsem nechal nahlásit můj řidičský průkaz za možné zneužití a ihned si nechávám měnit za nový aby ten starý nebyl už platný. Jinak začíná toho být plný Facebook a i mi kamarádi mají různé heknute účty a někdo za ně píše příspěvky o tom že to funguje. Dnes ráno jeste volal s lidmi s té společnosti kteří mi řekli že mi už prý poslali peníze nazpátek a že rušení účtu budu vyřizovat nějaké jejich oddělení a že nemusím bát nějakého zneužití mého řidičáku. No už raději nevěřím ničemu takže s €250 jsem se už rozloučil a všechny doklady si raději měním. Snad si dá více lidí pozor a nebudou tak hloupí jako já. Děkuji

 6. Dobrý den, mám stejnou zkušenost jako ostatní a teké jsem hloupě naletěl. Zdlouhavě jsem volal s lidmi z té společnosti a ty mi řekli že pro navrácení peněz musím dokončit registraci a k tomu potřebují nejaké ty dokumenty. Žiji v anglii a tak jsem jim poskytl informace o mé platební kartě s tím že čislo učtu a zadní číslo bylo zakryté. Odmítal jsem poslat občanku a pas tak jsem poslal pouze můj řidičský průkaz a ofocenou fotku nějakého nedulezitého dokumentu s hlavičkou mé anglické adresy. když jsem požadoval zrušení tak mi bylo řečeno že mi nekdo ohledně zrušení ozve ale stále nic. S vrácením penež už ani nepočítám, to jsem smířeny a hned jsem volal do mé anglické banky a okamžitě jsem si nechal zablokovat kartu a poslat si novou s úplně novými informacemi. Akorát nevím jestli je velký problém ten řidičák. Je potřeba si ho také změnit ? Je to velky Problem ??
  Jsem vůl že jsem naletěl
  Děkuji

  PS: nikde na stránce se nelze nastavit smazání informací a vrácení depositu

  1. Dobrý den, těžko říct, jestli může být problém s tím řidičským průkazem. Totožnost klientů musí ověřovat všichni brokeři, dělají to i ti neregulovaní a podvodní. Možnost zneužití nelze vyloučit, na druhé straně to ale ani není úplně běžná věc. V tomhle opravdu nelze jednoznačně říct, zda je to bezpečné nebo nebezpečné.

 7. Dobrý den.
  Nechal jsem se nalákat na obchodování s GRANDEFEX. Po zaplacení vkladu na můj u nich zřízený účet
  po mě chtějí na další spolupráci zaslat ofocený OP,Kreditní kartu, ofocení účtu za vodu,ele, a jiné dokumenty.
  Co dál mám jim to zaslat nebo to ukončit s tím že o vklad přijdu ?
  Poraďte prosím

  1. Nejdřív jim zkuste říct, že jste si vše rozmyslel a že chcete svůj vklad zpět. To by mělo jít i bez ověřování Vaší totožnosti pomocí dokladů, které chtějí. Zkuste přímo zadat požadavek na výběr v klientské zóně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru