ČNB upozorňuje na brokera Nekstra

Česká národní banka upozornila na nebezpečí související s obchodováním finančních trhů s makléřem jménem Nekstra.

Nekstra je broker, který svým klientům umožňuje obchodování Forexu, akcií, komodit a kryptoměn. Minimální vklad na účet je 250 dolarů, přičemž získat lze až 100procentní bonus ke vkladu.

To je samo o sobě varovným signálem, protože bonusy ke vkladům jsou v Evropské unii zakázány, jelikož tlačí k obchodování. Dalším varovným signálem je skutečnost, že Nekstra na svém webu neuvádí, kde sídlí, neposkytuje žádnou adresu a telefonní číslo.

Podle zjištění České národní banky ale Nekstra nabízí své služby v České republice, na což nemá žádné povolení. Nekstra je neregulovaný broker.

Podle českého regulátora je Nekstra provozován společností Plus One ze Svatého Vincentu a Grenadin, přičemž klientské transakce zpracovává firma EverStride z Estonska. Přitom před EverStride a dalším brokerem s ním spojeným MarketCFD v minulosti varoval už estonský regulátor.

ČNB dodala, že jakékoliv investice s brokerem Nekstra nejsou ze zákona pojištěny. To znamená, že v případě krachu nebo jakýchkoliv jiných problémů brokera neexistuje kompenzační mechanismus pro nahrazení ztrát klientům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru