24option, iTrader, Investous, ET Finance a další brokeři mají pozastavené licence

Kyperský regulátor CySEC pozastavil licence několika brokerům z důvodu použití nekalých marketingových praktik.

CySEC zakročil proti společnostem Hoch Capital (brokeři iTrader a TradeATF), Magnum FX (ET Finance), Rodeler (24option, 24FX, Grand Option) a F1Markets (Investous,  24CM, StrattonMarkets a Europrime) na popud britského regulačního úřadu FCA.

Ten totiž zjistil, že tyto firmy používaly na sociálních sítích falešná doporučení celebrit na adresu svých brokerů. To znamená, že zneužívaly jména známých osobností a nepravdivě tvrdily, že tyto osobnosti doporučují obchodování s výše uvedenými makléřskými společnostmi.

CySEC vzal tuto informaci na vědomí a rozhodl se zakročit, protože brokeři tímto chováním porušili kyperský investiční zákon hned v několika bodech. Pozastavil jim licence na měsíc s tím, že musí přijmout opatření, která zabrání opakování takových incidentů.

FCA zároveň upozornila všechny brokery operující ve Velké Británii na základě pravidel společného evropského trhu, že musí přestat nabízet a poskytovat své služby rezidentům Spojeného království, protože to vystoupilo z Evropské unie.

V Británii smí působit jen brokeři, kteří mají povolení přímo od FCA, evropský finanční pas už neplatí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru