1StepGroup recenze – Tento broker nese rysy podvodu!

V této recenzi 1Step Group vysvětlíme, proč byste se měli tomuto brokerovi určitě vyhnout a nepoužívat ho pro obchodování finančních trhů.

Co je 1StepGroup

1Step Group je brokerská společnost, která veřejnosti nabízí obchodování s různými finančními nástroji.

Po založení účtu můžete s tímto brokerem spekulovat na cenové pohyby měn na Forexu, cenných kovů, akcií, surovin, burzovních indexů a neposlední řadě kryptoměn. Obchodování probíhá přes rozdílové kontrakty (CFD).

Typy obchodních účtů nabízí 1StepGroup celkem tři. Ten základní vyžaduje minimální vklad ve výši 500 USD a nabízí pákový efekt 1:20. Pojištění vkladů údajně je k dispozici až od prostředního účtu s minimálním vkladem 25 tisíc USD.

1Step Group o sobě říká, že má pobočku v Brně, a že s ním můžete tedy komunikovat v češtině a přímo v ČR. Dá se ale tomuto brokerovi věřit? Bohužel nedá, je zcela nedůvěryhodný, a v této recenzi se dozvíte proč.

1StepGroup recenze

1StepGroup podvod

Po naší důkladné analýze brokera 1Step Group musíme bohužel v této recenzi konstatovat, že se jedná o podvod. Zde jsou důkazy.

Vykradené profily

Na svých oficiálních webových stránkách 1StepGroup představuje tři své zaměstnance: Ing. Karel Krajíček, Jan Popík a Veres László. V jejich profilech se dočtete o jejich dosavadních kariérách.

Problém je, že jména těchto lidí jsou zjevně falešná a profily ukradené od jiných lidí. Na našem obrázku níže si můžete prohlédnout důkaz.

Profil finančního poradce jménem Ing. Karel Krajíček ve skutečnosti patří člověku jménem Ing. Jan Krajíček. Profil ředitele divize jménem Jan Popík ve skutečnosti patří člověku jménem Martin Popík.

Je zjevné, jak falešné profily rádoby zaměstnanců 1StepGroup vznikly. Vzaly se profily skutečných lidí z jiných firem, ty se zkopírovaly doslova, a u jmen se změnilo je křestní jméno. Tohle je samo o sobě podvod a stačilo by to pro uzavření této 1Step Group recenze. Ale je toho víc.

1Step Group podvod

Falešné datum založení

1StepGroup na svém webu uvádí, že jako společnost byla založena v roce 2015. Což by znamenalo, že je osm let stará. Ale není tomu tak.

Protože když se podíváte na datum, kdy byla poprvé registrována jeho doména 1Step-Group.com, bylo to 28. února 2023, tedy před třemi měsíci.

To znamená, že 1StepGroup lže o datu svého založení a o stáří společnosti, což je další důkaz podvodu.

Datum založení

Lži o registraci a regulaci

1Step Group na svých webových stránkách tvrdí, že je registrována na Kypru a regulována tamním orgánem pro dozor nad finančními trhy CySEC. Dokonce uvádí své číslo registrace: 398/21.

To je ale jedna velká lež. 1StepGroup není registrována u CySECu a nemá žádné oprávnění od tohoto regulátora poskytovat finanční služby.

CySEC registrační číslo 398/21 ve skutečnosti patří společnosti Trading 212, která s 1StepGroup nemá vůbec nic společného.

Jinak řečeno, 1StepGroup zneužívá identitu jiné společnosti, lže o své vlastní identitě a oprávnění poskytovat služby, které nabízí.

Lži o regulaci

Upozornění České národní banky

Na závěr této recenze 1StepGroup musíme zmínit, že problémy tohoto brokera se zákony potvrdila Česká národní banka, která dohlíží na finanční trhy v ČR.

ČNB ve svém upozornění uvedla, 1StepGroup nabízí investiční služby v ČR, aniž by na to měla oprávnění. Často je prý zastupována člověkem jménem Daniel Wizner, který taktéž nemá žádné povolení k poskytování finančních služeb.

Dle průzkumu A1Finance.cz nemá 1StepGroup povolení poskytovat finanční služby nikde na světě, jedná se o zcela neregulovanou společnost. Klientské vklady tudíž u ní nejsou nijak pojištěny.

Jak 1 Step Group funguje

V této recenzi jsme dokázali, že je 1 Step Group podvod. Znamená to, že jakékoliv peníze, které byste případně vložili k němu na účet, by byly ve velkém ohrožení. A jen velmi těžko byste je dostávali zpět, kdybyste se například rozhodli je vybrat bez obchodování.

Podvodní brokeři tohoto typu rádi svým klientům lžou o tom, jak musí vložit více peněz na účet, aby více vydělávali, jak musí vložit víc peněz na účet pro zaplacení daní, poplatků za převody a podobné nesmysly. Dokonce vám můžou ukázat i falešné zisky na vašem účtu, aby vás přesvědčili ke vkladu dalších peněz.

Věřit jim nemůžete vůbec nic, žádné peníze takovým brokerům neposílejte. Pokud jste to už udělali, pokuste se je dostat zpět, určitě s nimi neobchodujte.

1StepGroup recenze – Závěr

1Step Group je broker, který nabízí investiční služby, aniž by na to měl potřebné povolení, což je v rozporu se zákonem. Hlavně je to ale podvodný broker, protože na svých webových stránkách uvádí řadu závažných lží, které jsme zdokumentovali v této recenzi. 1StepGroup se raději zcela vyhněte.

Pro obchodování na finančních trzích je vhodné využít služeb pouze těch společností, které mají řádné oprávnění poskytovat investiční služby. Pokud chcete obchodování zkusit, určitě začněte na demo účtu s virtuálními finančními prostředky.

2 názory na “1StepGroup recenze – Tento broker nese rysy podvodu!”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru