FCA varuje před Atlantic Global Asset Management (AGAM) a Questra World

1

Britský regulátor finančních trhů Financial Conduct Authority vydal upozornění na španělské společnosti AGAM a Questra World.

Atlantic Global Asset Management je společnost, která nabízí investiční služby soukromým osobám i firmám.

Podle informací na svých stránkách AGAM investuje do infrastrukturních projektů, a tak zhodnocuje finanční prostředky svých zákazníků. Dokonce nabízí investiční produkt s fixním týdenním zhodnocením.

Regulátor FCA konstatoval, že AGAM oslovuje potenciální britské zákazníky, ovšem nemá k tomu žádné oprávnění. Jedná se o neregulovanou společnost, u které nejsou finanční prostředky nijak chráněny. Podle jejích webových stránek má sídlo ve Španělsku a pobočku ve Velké Británii.

Pohled do registru ČNB potvrzuje, že Atlantic Global Asset Management nemá žádnou licenci ani pro Českou republiku. AGAM zjevně nemá oprávnění poskytovat finanční služby pro žádný stát Evropské unie.

AGAM je společnost, která podle informací A1Finance.cz spolupracuje se společnostmi Questra World a Questra Holdings, před nimiž už varovali regulátoři v Belgii a Rakousku. FCA se k nim nyní přidala ze stejného důvodu, tedy že společnost nabízí finanční služby, aniž by k tomu měla potřebné oprávnění od regulačních úřadů. Questra World a AGAM si vysloužily upozornění také ze strany Národné banky Slovenska.

Upozornění na společnosti Questra a AGAM vydala také Česká národní banka.