Czech Financial Conduct Authority je podvod

Česká národní banka varovala před falešným českým regulačním úřadem Czech Financial Conduct Authority.

Czech Republic Financial Conduct Authority (CFCA) se prezentuje jako nezávislý státní regulační úřad, který pomáhá lidem a firmám v rozličných situacích.

Úřad údajně dokáže zakládat zahraniční společnosti v EU i v zámoří, otevírat zahraniční bankovní účty, poskytovat poradenství, pomáhat k získání licencí, a v neposlední řadě získat zpět peníze lidem, kteří o ně přišly u různých investičních firem.

Regulátor CFCA tvrdí, že má sídlo v Praze 5, na svém oficiálním webu dokonce uvádí české telefonní číslo. Ale stránky má jen v angličtině, takže se dá předpokládat, že cílí především na zahraniční klienty.

Czech Financial Conduct Authority je podvod

CFCA je zjevný podvod. V první řadě žádný takový regulátor v České republice neexistuje, natož jako nezávislá státní instituce. Potvrdila to Česká národní banka, která před Czech Financial Conduct Authority varovala veřejnost.

Samotné služby poskytované CFCA nedávají příliš smysl, protože náplní práce žádného regulátora na světě není zakládat firmy a bankovní účty v zahraničí firmám a lidem.

Jako třešnička na dortu absurdit, které na webu CFCA najdete, se jeví platby v kryptoměnách, které regulátor přijímá.

Pravda je taková, že CFCA je podvod. V tomto ohledu můžeme zajít dál než ČNB a dovolíme si takové tvrzení.

Ačkoliv jsme se s reklamou na Czech Financial Conduct Authority zatím nikde nesetkali, odhadujeme, že pilířem jejích služeb budou tak zvané recovery services. V tomto odvětví je obrovské množství podvodů a CFCA je zjevně jedním z nich.

Jde o to, že mnoho lidí ztratilo mnoho peněz v různých internetových investičních podvodech. A ti samozřejmě doufají, že by mohli někdy své peníze získat zpět. A toho využívají podvodníci, kteří jim nabídnou, že jim peníze ztracené v podvodech získají zpět. Ve skutečnosti ale jen vyberou od obětí další peníze jako poplatky za své služby, a to je vše.

Jinak řečeno, už jednou podvedení budou podvedení podruhé a přijdou o další peníze. Podvody typu Czech Republic Financial Conduct Authority často bývají provozovány stejnými lidmi, kteří lidi okrádají v investičních podvodech.

Pak jen využijí data, která mají o svých obětech, aby je oslovili pod jiným jménem s nabídkou, že jim ztracené peníze získají zpět. Obchodování s daty podvedených lidí je velký byznys, protože je bohužel nemalá šance, že se tito důvěřiví lidé nechají podvést znovu.

Czech Financial Conduct Authority na svém webu tvrdí, že lidem pomáhá získat peníze zpět už 12 let, přitom její web (doména) není ani rok starý. Zkrátka je to naprostý podvod, kterému je třeba se vyhnout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru