CONSOB zakázal působení společnosti Recyclix

CONSOB zakázal působení společnosti Recyclix

Italský finanční regulátor CONSOB vydal opětovné varování před projektem Recyclix, který nabízí zhodnocení kapitálu.

Polská společnost Recyclix prezentuje nabídku zhodnocení kapitálu prostřednictvím investování do odpadu a jeho zpracování. Zisky mají pocházet z rozdílů mezi cenami nakoupeného a zpracovaného odpadu při prodeji.

Recyclix přímo uvádí, že se investor nezapojí do recyklačního procesu, pouze investuje své peníze do systému, který mu poskytne otevřený přístup na mezinárodní trhy s odpadem.

Italský regulátor vyhodnotil takovou nabídku jako investice finančního charakteru, které podléhají finanční regulaci. A protože Recyclix nesplnil všechny požadavky kladené na společnosti s nabídkou finančního investování, pozastavil mu CONSOB působení v Itálii už letos v září.

Jelikož Recyclix italskou legislativu nenaplnil ani během 90denní suspendace, zakázal mu CONSOB nabízení služeb italským rezidentům.

Recyclix má stránky i v češtině, takže evidentně cílí také na české zákazníky. Z tohoto pohledu je rozhodnutí CONSOBu zajímavé, protože pokud by nabídku Recyclixu zhodnotila stejně ČNB, nesměla by firma působit ani v České republice, protože licenci pro nabízení investičních produktů nemá.

Komentář

Texty na webu Recyclix skutečně nasvědčují tomu, že se jedná o finanční investice. Velmi podezřelá je nabízená míra zhodnocení. V modelové kalkulaci na obrázku vidíte, že údajně můžete během roku zhodnotit základní vklad 100 eur o zhruba 200 procent.

A to je číslo tak vysoké, že je extrémně nepravděpodobné, aby ho bylo dosahováno pouze nákupem, zpracováním a prodejem odpadů. Taková čísla bývají k vidění jen u Ponzi schémat, kdy jsou výnosy vypláceny z vkladů nových členů, dokud se systém nezhroutí kvůli nedostatku nových vkladů.

Recyclix navíc provozuje partnerský program, kdy jsou členové programu placeni za přivádění nových členů, takže lze na internetu nalézt mnoho falešných recenzí, které mají za cíl nalákat nové investory.

Podobné články

8 komentářů

 1. Profilový obrázek
  Mojmír Kadlec

  Je podezřelé proč údajně polský Recyclix má své www stránky umístěné v Hamburgu na ip adrese 89.163.146.11. Z Německa pochází mnoho pyramidových podvodů, předváděcích akcí na důchodce a jiné zlodějiny.

  Odpovědět
 2. Profilový obrázek
  Mojmír Kadlec

  Recyclix je jednoznačný podvod. Zhodnocení 14% musí být jasné každému kdo má inteligenci člověka, že to nemůže fungovat. Stačí se podívat na adresu této pochybné společnosti v reálné ulici ve Waršavě. Na domu, kde má sídlit není ani památky po ceduli Recyclix a v budově jsou jen obchody a byty. Různé schůzky, které organizují mají jen vzbudit větší důvěru a pocit, že pomáháme recyklovat je jen útok na morálku hlupáků, kteří si myslí, že dělají dobrou věc. Recyclixu věří jen tupý primitiv, líný člověk, který nic neumí.

  Odpovědět
 3. Profilový obrázek
  František Tůma

  Recyclix je Ponziho schéma, které už je momentálně za zenitem a kolabuje – údajně jim „vyhořel sklad“ a „investoři“ tím příšli o své investice. Přesto tito angažovaní lidé odmítají uvěřit, že byli oklamáni. Sleduji ještě další ponziho schéma Skyway, a při snahách lidi varovat bohužel zjišťuji jak silné může být konfirmační zkreslení.
  http://www.affiliateunguru.com/recyclix-review-genuine-opportunity-or-well-planned-scam
  http://kusetukset.blogspot.cz/2017/01/recyclix-lost-its-bank-account-in-poland.html

  Odpovědět
 4. Profilový obrázek
  Spark

  Pane JP, na to, abych obhajoval Questru, nemám koule. Pokud však jde o Recyclix, argumentoval jsem naprosto výstižně a transparentně. Moje argumenty jsou nepopiratelné, Vaše tvrzení je v rozporu s rozumem. Pokud si však myslíte, tak jako spousta lidí, že rozum je něco neuchopitelného, zkuste si najít jeho definici, dosaďte si do rovnice známá a dostupná fakta. Pokud i potom budete plácat ty své nesmysly o tom, že investoři Recyclixu žijí z vkladů dalších členů, budu mít právo Vás označit za totálního hlupáka, protože tohle musí pochopit i desetileté dítě. Že Vy jste si žádné informace nenastudoval a jen tak střílíte od boku? Jinak si totiž Vaši reakci neumím vysvětlit. Vždyť jsem Vám po lopatě podal nevyvratitelný a naprosto srozumitelný argument, který popírá Vaše nesmyslné obviňování, které je založeno jen na tom, že je to pro Vás nepochopitelné a že nějaký potrefený regulační úřad, který si neráčil zjistit fakta plácá totéž. A neřešte nějakou agresi, nejde mi o nějakou obhajobu Recyclixu, to nemám absolutně zapotřebí, jen mě vytáčí, když někdo mele o něčem, čemu absolutně nerozumí a dělá hlupáky z těch, kteří si na rozdíl od něj, informace zjistili , samozřejmě přímo u zdroje, ne od nějakého přiblblého úřadu, který udělal stejnou chybu. Když si ještě jednou přečtete, co jsem napsal, nebude ani třeba si nic zjišťovat, pouze ověřit fakta, která jsem uvedl, naservíroval jsem Vám to až pod nos.

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Když vás nikdo jiný nepochválí, musíte to udělat sám, to chápu. Vy označujete za nepopiratelná fakta a jasné důkazy to, co Vám údajně řekl Recyclix o tom, jak bude dál fungovat. Já ze nepopiratelná fakta považuji:

   1) Recyclixu zakázal působení v Itálii regulátor, protože po detailním šetření aktivit dospěl k závěru, že se jedná o netransparentní a nelicencovanou finanční činnost. O průběhu šetření zde: http://www.consob.it/documents/46180/46181/d19723.pdf/7e3d79e6-f278-4119-ba7f-ffaf9e86151d

   2) Když si zadám modelovou kalkulaci zisků do kalkulačky Recyclixu, u 100 eur mi to spočítá roční zisk 200 % procent, což je naprosto nereálný slib, zvlášť protože světové odpadové hospodářství prochází krizí a je sotva ziskové, viz. například http://www.cnbc.com/2016/03/27/trash-problems-recyling-in-crisis.html

   Vaše „jedna paní z Recyclixu povídala“ žádný fakt není, i kdyby to ta paní skutečně povídala. Při zkoumání toho, jestli je nějaký projekt podvod, nelze vycházet z toho, co o sobě ten projekt říká, ale z toho, co skutečně dělá, co nabízí a jaká je realita. Kdyby Recyclix skutečně sbíral kapitál na skutečnou ziskovou činnost, dělal by to jako každá jiná normální firma třeba emisí akcií.

 5. Profilový obrázek
  Spark

  To by mě zajímalo, který exot je motivován a čím, psát takové poplašné bláboly. Debilům v Itálii už zase cosi nevoní a dělají vlny. A další rádoby odborníci se toho hned chytají. Kdopak má asi zájem odrazovat investory od tak seriozního počinu jakým je Recyclix? Mimochodem, kdyby se jednalo o Ponziho schéma, asi by nás Recyclix v říjnu 2016 značně v předstihu neupozornil, že za rok už bude mít potřebnou částku pro své podnikání, takže nás drobné investory už nebude potřebovat a tento druh investování ukončí tím, že v říjnu 2017 zastaví veškeré nové registrace i investice a všechny vklady i zisky vyplatí. Včas tak upozorňuje, že dnes už se nevyplatí vkládat velmi vysoké částky, protože u těch je návratnost nejhorší a někdo by tak při vysokých vkladech mohl i o hodně peněz přijít , což u malých a středně vysokých vkladů nehrozí (k pochopení je třeba znát, jak se zde investuje). Recyclix těmto nejsilnějším investorům takto sděluje, že už nemají investovat, pokud nechtějí o část svého vkladu přijít. To znamená, že největší příliv peněz od investorů už dnes v důsledku této včasné informace polevuje. Tak ať mi sakra nějaký šašek, co si tu hraje na odborníka přes investice a straší lidi, laskavě vysvětlí, v čem je problém! Spark

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Problémy jsou vysvětleny v článku. K tomu dodám, že agresivita, s jakou se někteří jednotlivci bijí za projekty, jako jsou Recyclix a Questra, jasně svědčí o tom, co je podstatou těchto projektů. Kdyby tyto projekty vydělávaly tím, co o sobě tvrdí, tedy nějakou skutečnou obchodní/investiční aktivitou, bylo by úplně jedno, co kdo on nich napíše, nebo že před nimi varují národní regulační úřady. Tato agresivita jejich členů a příznivců svědčí o tom, že tyto projekty žijí především z vkladů nových členů, které je třeba získávat kvůli provizím a výplatám zisků. Proto jsou uráženi a napadáni všichni, kdo řeknou cokoliv, co by mohlo vrhnout stín na tyto projekty.

  2. Profilový obrázek
   S-pork

   A dva mesiace na to, ako si tu „zahorel spravodlivým hnevom“ sa pyramída, resp. ako ty hovoríš „tak seriózní počin jakým je Recyclix“ zrútil a ako „šašek co si tu hraje na odborníka“ ste z toho vyšli akurát tak vy, „pane Spark“. Jak typické…

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *