Pozor na Silk Assets, upozorňuje ČNB

Česká národní banka upozornila veřejnost na problém spojený s investiční společností Silk Assets.

Silk Assets se prezentuje jako společnost poskytující investiční služby široké veřejnosti. Jejím hlavním lákadlem je pět investičních programů, které slibují měsíční zhodnocení vložených prostředků až o 18,2 %.

To jsou sama o sobě podezřele vysoká čísla. Dalším varovným znamením je, že Silk Assets akceptuje vklady pouze v kryptoměnách. Důvod je ten, že kryptoměnové transakce jsou absolutně nevratné a do jisté míry anonymní.

V neposlední řadě je problematická také skutečnost, že Silk Assets na svém webu neposkytuje žádné reálné kontaktní informace, jen e-mailovou adresu. Sídlo společnosti tak na první pohled zůstává skryté.

Zjevnou nepravdou na webu společnosti pak je tvrzení, že existuje od roku 2012 a že od té doby svým klientům zhodnocuje pravidelně každý měsíc peníze o 37 %. Protože doména Silkasset.com byla registrována teprve v roce 2019.

Česká národní banka zjistila, že Silk Assets tvrdí, že sídlí v České republice.  K tomu Silk Assets zneužívá logo ČNB ve svých prezentacích. Český regulátor upozornil, že Silk Assets nedisponuje žádným oprávněním poskytovat investiční služby na našem trhu.

Vzhledem ke všem výše uvedeným skutečnostem musíme konstatovat, že Silk Assets vykazuje znaky typické podvodu ve stylu Ponziho schéma. Proto do něj určitě neinvestujte žádné peníze, velmi pravděpodobně byste o ně přišli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru