Pozor na Obchodní ústav Martina Kollára, je to podvod

Známý český podvod s binárními opcemi se dočkal dalšího pokračování pod jménem Martin Kollár a Obchodní ústav.

Obchodní ústav má být jakousi akademií, která zájemce naučí ziskově obchodovat binární opce. Zaštiťuje ji Martin Kollár, který má být úspěšným obchodníkem, jenž se sám naučil obchodovat ziskově, čímž údajně vydělal miliony korun.

Po omezenou dobu nyní Kollár nabízí, že zadarmo naučí obchodovat kohokoliv, aby vydělával minimálně 2000 Kč denně.

Martin Kollár je podvodník

Výše popsaný příběh je v České republice velmi dobře známý, jak upozornila tato recenze Martina Kollára, jedná se o stejný podvod, jaký byl dříve prezentován pod názvy Abramovičova Akademie a Akademie Wagnera.

Kollár je naprosto fiktivní osobou, jejíž fotografie pocházejí z veřejně dostupné marketingové databáze. Nejedná se o reálného obchodníka s binárními opcemi, který by měl licenci od ČNB, aby mohl učit ostatní.

Reálné zkušenosti

Jelikož je tento podvod dobře známý, jsou s ním četné zkušenosti, a všechny jsou negativní. Již mnoho lidí přišlo o peníze kvůli podvodu jménem Obchodní ústav, když se v minulosti jmenoval jinak.

Ve skutečnosti totiž nedochází k žádnému učení, ale po registraci jsou účastníci vyzváni, ať pošlou peníze na účet u brokera, který je jim nadiktován, nemůžou si ho sami vybrat.

Pak jsou nuceni okamžitě začít obchodovat s vlastními penězi, aniž by si mohli ověřit funkčnost strategie na testovacím účtu u regulované společnosti, což je obvyklý postup, který je třeba při investičním obchodování dodržovat. A jelikož je Kollárova strategie prodělečná, výsledkem jsou ztráty peněz.

Zkušenosti a recenze, které prezentuje Obchodní ústav, jsou vymyšlené a doplněné o marketingové fotky, které nijak nesouvisí se skutečnými uživateli tohoto obchodního systému.

Regulace

Obchodování binárních opcí je investiční činnost, a pokud chce někdo učit, jak obchodovat, potřebuje na to licenci. A tu Kollár pochopitelně nemá a ani mít nemůže, protože se jedná o vymyšlenou postavu.

Podle předchozích verzí tohoto podvodu se zdá, že má původ v zahraničí a že byl do českého jazyka jen přeložen, místy dokonce s chybami.

Hodnocení

Martin Kollár je podvodník a Obchodní ústav je smyšlená instituce. Pokud se do tohoto programu registrujete, můžete očekávat jen ztrátu peněz, které budete nuceni vložit na obchodní účet u brokera, kterého jste si nemohli vybrat.

Investiční obchodování je riziková činnost, která může přinést nejen zisky, ale i ztráty. Proto pokud se jí chcete věnovat, měli byste začít na demo účtu s virtuálními penězi, a skutečné peníze investovat, teprve až se naučíte obchodovat ziskově.

[review]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru