iRobot je podvod

V českém jazyce je k dispozici nový robot na binární opce jménem iRobot. Jedná se však o podvod.

Podle internetové prezentace iRobot se jedná o automatizovaný software pro obchodování binárních opcí, který stačí spustit a nechat obchodovat. Úspěšnosti má dosahovat „až 85 %“.

iRobot údajně je jeden z nejpřesnějších robotů, a to díky algoritmu, který zahrnuje šest indikátorů, jako jsou MACD, RSI nebo CCI. Uživatel si má mezi těmito ukazateli vybrat, načež robot použije jen ty, které jsou zvoleny.

Kromě toho jsou k dispozici tři nastavení pro „způsob obchodování“: klasický, Fibonacci a Martingale. Minimální investice, se kterou iRobot pracuje, je 5 dolarů. Následujícími inkrementy jsou 10, 20, 50, 100, 250 a 500 dolarů. V rámci programu si lze vybrat mezi několika brokery, regulovanými i neregulovanými, u kterých si máte vytvořit účet a vložit na něj peníze, aby mohl robot obchodovat za vás.

Proč je iRobot podvod

iRobot slibuje velmi nereálné věci. V první řadě jsou to v podstatě peníze zadarmo, protože je robot bezplatný. Z hlediska burzovního obchodování je také nereálná dlouhodobá úspěšnost 85 % na binárních opcích.

Server Opcebinarni.cz však ve své recenzi iRobot také dokázal, že se jedná o program, který je známý z několika jiných podvodů. Evidentně se jedná o software, který lze zakoupit jako white label a opatřit ho vlastním názvem. Tento stejný program je totiž provozován pod mnoha různými názvy/roboty, přičemž všechny jsou podvody.

Tento software je založen na triku, který má zmást uživatele, a tím je falšování testovacích výsledků. Kdo si tedy iRobota zdarma vyzkouší s jeho proprietárním demo účtem, uvidí převážnou většinu zisků a nabude dojmu, že je program skutečně ziskový.

Pokud si však v rámci robota otevře nový obchodní účet u brokera a pošle na něj peníze, iRobot mu je prodělá, protože výsledky skutečných obchodů už falšovat pochopitelně možné není.

Že iRobot není založený na žádném skutečně propracovaném obchodním algoritmu, potvrzuje úvaha v článku na CzInvestor.cz – pokud má uživatel možnost volit mnoho parametrů nastavení robota, včetně používaných ukazatelů, je prakticky nemožné, aby byl program v tako širokém pásmu voleb ziskový.

Podstatné je, že díky tomu, že stejný software používá celá řada dalších robotů, jsou s ním rozsáhlé zkušenosti. A tyto zkušenosti reálných uživatelů potvrzují závěry výše citovaných recenzí, program používaný iRobotem je podvodný, falšuje demo výsledky a s reálnými penězi je prodělečný.

Shrnutí

iRobot je podvod založený na dobře známém programu, se kterým je mnoho negativních zkušeností. Jeho demo účet neposkytuje reálné výsledky, se skutečnými penězi je program ztrátový.

Investoři zajímající se o binární opce by měli začínat na bezplatném demo účtu u regulovaného brokera, aby měli jistotu, že testují ve skutečném prostředí s reálnými cenami. To je z hlediska příprav na obchodování s vlastními penězi klíčové.

[review]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru