FINRA varuje binární obchodníky: Nepřijděte o peníze dvakrát

Americký regulátor FINRA upozornil obchodníky s binárními opcemi na tak zvané recovery rooms.

Mnoho lidí se dostane k obchodování binárních opcí přes podvodné nabídky, které jim slíbí velké výdělky za nicnedělání. Výsledkem samozřejmě bývají nenávratné ztráty kapitálu, protože nelze dohledat subjekty stojící za nabídkou a obchodování většinou probíhá u neregulovaných brokerů.

Takoví lidé se ale můžou stát obětí podvodu hned dvakrát, upozornila FINRA. Ve světě financí jsou známé tak zvané recovery rooms, což jsou podvody zneužívající již podvedené lidi.

Podvodníci kontaktují lidi, kteří při binárním obchodování přišli o peníze, a nabízejí jim, že jim peníze získají zpět. To vše samozřejmě za poplatek, který je třeba zaplatit předem. K žádnému získání ztracených peněz ale nedojde, naopak lidé přijdou o další peníze kvůli zaplacenému poplatku podvodníkům.

FINRA upozornila, že se podvodníci často vydávají za úředníky některé z regulačních či vládních organizací. Dokonce také falšují korespondenci, aby vypadala oficiálně, a neváhají falšovat výpisy, podle kterých jsou peníze obětí podvodů již připravené k vyplacení.

Regulační úřady aktivně sami nenabízejí pomoc obětí podvodům, a už vůbec ne za poplatek předem. Při každé takové komunikaci je třeba ověřit na příslušném úřadě, že se skutečně jedná o zaměstnance s příslušnými pravomocemi. Kontakty lze získat na webových stránkách příslušných úřadů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru