Podvody na binárních opcích

Binární podvody


 

Pravidelně se objevují projekty, které vám slibují, že vám prostřednictví binárních opcí budou vydělávat peníze, aniž byste se museli cokoliv učit. Jsou to ale podvody zneužívající legitimní investiční nástroj – binární opce.

Co je podvod s binárními opcemi

Podvody typicky nabízejí údajně velmi úspěšný obchodní systém, který bude buď automaticky obchodovat za vás, nebo vám bude generovat signály pro vstup do obchodů. Třetí variantou pak bývá velmi prostý návod na binární obchodování opcí, který se snaží vyvolat dojem, že se stačí řídit několika jednoduchými poučkami, abyste vydělávali.

Společným rysem podvodů jsou údajně velmi dobré výsledky, úspěšnost obchodů kolem 90 procent a sliby rychlých výdělků řádově v tisících, desítkách tisíc nebo dokonce stovek tisíc eur.

Varovné signály

Podvodů v oblasti binárního obchodování je obrovské množství, v drtivé většině však vykazují několik (ne nutně všechny) z následujících rysů:

  • Budete vydělávat peníze, aniž byste museli cokoliv umět, někdo vše zařídí za vás
  • Je vám prezentován dojemný příběh „obyčejného“ člověka, který dokáže vydělávat hodně peněz pomocí binárních opcí
  • Dostanete zadarmo přístup k obchodnímu systému, který bude obchodovat za vás, nebo vám bude říkat, kdy máte obchodovat
  • Ve skutečnosti si nemůžete systém vyzkoušet předem zadarmo, začít musíte vždy tím, že si otevřete obchodní účet u brokera a složíte na něj peníze
  • Rádoby omezený počet míst v systému, nebo časové omezení, které se ale vždy ukáže jako falešné
  • Jsou vám prezentovány falešné ohlasy a zkušenosti jiných obchodníků, zpravidla jsou to převzaté fotky a vymyšlené příběhy. Skutečná diskuze není možná

Bez vlastního úsilí a učení to nepůjde

Binární opce podvod samozřejmě nejsou, jsou nástrojem pro finanční spekulace a obchoduje se s nimi podobně jako třeba s akciemi nebo komoditami. A u burzovního obchodování obecně platí, že cesta k ziskům vede přes učení, trénink a osobní rozvoj, jedině tak můžete s binárními opcemi vydělávat peníze, nikdo jiný to pro vás zadarmo neudělá.

Články