CySEC zvažuje zákaz binárních opcí

Šéfka kyperského regulačního úřadu Demetra Kalogerouová uvedla, že kvůli problémům zvažuje její úřad úplný zákaz binárních opcí pro retailové obchodníky.

Kalogerouová měla přednášku na veletrhu iFX Expo International, kde se nejdříve věnovala Forexu a CFD. Připomněla, že CySEC zakázal veškeré bonusy spojené s obchodováním a omezil pákový efekt na 50:1.

Nutno ovšem dodat, že tyto kroky vycházely z přání evropského regulátora ESMA a následují je regulátoři i v ostatních zemích Evropské unie.

Následně se šéfka kyperského regulačního úřadu zmínila o binárních opcích.

„Zvažujeme zákaz binárních opcí, ale zatím to stále konzultujeme,“ uvedla, citoval ji Finance Magnates. „Problémem je konflikt zájmů a netransparentní cenotvorba. Bude vhodnější nabízet binární opce jen profesionálním obchodníkům.“

Přitom CySEC nedávno vydal nařízení, ve kterém brokerům uložil povinnost stanovovat ceny podle konkrétní metodiky. Na Kypru sídlí drtivá většina evropských regulovaných brokerů binárních opcí, takže by případný zákaz tohoto investičního nástroje na ostrově měl dalekosáhlé dopady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru