Právní firmy chystají žaloby na LBinary a NRG Binary

Právní firmy chystají žaloby na LBinary a NRG Binary

Skupina investorů se prostřednictvím dvou právních firem spojila a chystá žaloby na brokery LBinary a NRG Binary.

Vypracování a podání žalob si vzaly na starost společnosti Giambrone Law a Healys LLP. Jejich klienty jsou v tomto případě obchodníci především z Kuvajtu a Saudské Arábie, ale přidávají se i lidé z Evropy, uvedl to server Finance Magnates.

Předmětem žaloby má být částka přesahující 4 milióny eur. Jedná se o vklady, o kterých se klienti domnívají, že o ně byli podvodně připraveny brokery binárních opcí NRG Binary a LBinary. Půjde zřejmě o první hromadné žaloby na neregulované brokery tohoto druhu.

Žaloby budou podány v Británii, protože podle právníků skuteční vlastníci brokerů mají bydliště v Británii, stejně tak tam sídlo společnost Moneynetint, která brokerům zprostředkovávala platby.

Žalobci se budou dožadovat uvalení nucené správy na obě brokerské společnosti, aby jim insolvenční správce mohl vyplatit požadované peníze. Konečná částka může podle odhadů přesáhnout 10 miliónů eur. V rámci procesu chtějí právníci také zjistit, do jaké míry je možné činit spoluzodpovědnými banky, které poskytují podvodným brokerům služby.

Právníci z Giambrone Law připravují podobné žaloby na IronFX, Titan Trade a Ivory Options.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *