FSMA varuje před Questra Holdings

FSMA varuje před Questra Holdings

Belgický finanční regulátor FSMA upozornil na zjevné Ponzi schéma pod názvem Questra Holdings.

Questra Holdings se prezentuje jako investiční společnost, která dokáže zajistit 4 až 6% zhodnocení finanční prostředků týdně nebo až 312% zhodnocení ročně.

Tato čísla sama o sobě signalizují, že se jedná o HYIP program na bázi Ponzi schématu, kdy jsou zisky vypláceny z vkladů nových klientů, dokud se systém nezhroutí kvůli nedostatku vkladů.

Ovšem nejen proto před Questra Holdings varovala FSMA. Společnosti totiž také schází finanční licence, kterou potřebuje, aby mohla své služby poskytovat v rámci Evropské unie.

A vzhledem k deklarovanému sídlu ve Španělsku je pro legální fungování evropská licence nutná, ale Questra Holdings ji nemá.

Před Questra World a AGAM varoval také britský regulátor FCA.

Questra World a AGAM si vysloužily upozornění také ze strany Národné banky Slovenska.

Upozornění na společnosti Questra a AGAM vydala také Česká národní banka.

NR1 Team

Nedlouho poté, co před Questra Holdings a Questra World varoval také rakouský finanční regulační úřad FMA, se na webu Questry začal objevovat nový název NR1 Team a doména Questra-Holdings.net je přesměrována na Nr1-team.net.

Podobné články

237 komentářů

 1. Ivana

  Zdravím, jak je tedy možné, že údajná QUESTRA nechce vrátit peníze mému klientovi?? Čeká až dostane licenci od ČNB, ale to asi nedopadne, když každá národní banka před nimi varuje.
  Se slovy ‚čekáme až dostaneme licenci Vám peníze vydáme‘ < tomuhle se řiká solidní společnost???

  Odpovědět
 2. Jiří

  Velmi děkuji JP za opravdu sisyfovskou práci. Kdyby měla zachránit i jen jednu ošálenou duši, má smysl. Oceňuji váš trpělivý, pragmatický přístup. Díky Jiří

  Odpovědět
 3. Maestro

  Už jde po všem policie ve větších městech. V Praze, v Boleslavi také, byl tam prý někdo za Questru a nechal registrovat další lidi do struktury i poté co už přestala vyplácet. Evidetně lidem začala docházet trpělivost.

  Protože Ti, co chtějí aby to jelo dále, teď vyplácejí ovečkám ze svých peněz a skupují účty a struktury jiných co už přestali slepě věřit. Proč? Koupí je za polovinu i méně a obratem prodají za plnou cenu těm co jsou od nich manipulováni, než prohlédnou i Ti.

  Agenti kriminálky nyní zabavují PC, hledají data v historii prohlížečů a uložené dokumenty, vše co se dá v souvislosti s Questrou, převody peněz, podezřelé nákupy a investice. Němci se snaží zbavit svých účtů i struktur ve velkém. Likvidují si dokonce pevné disky počítačů mechanicky, smazat je totiž nestačí. Nikdy jsem u Questry nic nepořídil, ale protože mě k ní někdo lámal a přišlo mi to jako vymývání mozku, tak jsem si dal tu práci abych našel lidi, co v ní jsou. A to co jsem zjistil dokazuje to co čtu i tady, je to obrovský podvod a plno lidí skončí v base.

  Odpovědět
 4. Mira

  Chlapi , Marku ,JP a Ponzi ,jen se chci ještě zeptat a v dobrém smyslu,né že mě hned budete zase kamenovat . Otázka – proç vlastně ty národní banky jen upozorňují a zrovna to pod trestem nezakážou? Vždyť jestli je to podvod, proč už nezasahuje policie ,není to v hlavní večerních zprávách atd. Tím by přece své obçany lépe ochránily,než to jenom pověsit někde na web atd.

  Odpovědět
  1. JP

   Questra je zatím pořád v začátcích, vznikla teprve loni, do teď zřejmě vyplácela, protože byl dostatek nových vkladů, ze kterých se peníze braly. Takže asi ještě nikdo nepodal trestní oznámení, a i kdyby ano, vyšetřování nějakou dobu trvá. Tady nejde o vraždu, proto na ně nevlítne policie ze dne na den. To samé regulační úřady, ty nejdřív varují veřejnost a pak zahajují správní řízení. Jenomže rozplést internetovou pyramidu není nikdy jednoduché, je třeba dohledat skutečné provozovatele. Jak tu někdo psal, byl se podívat ve Španělsku na údajnou adresu sídla Questry, a Questra tam nebyla. Když ČNB upozorní na Questru a ví, že je z jiné země, může jen do té jiné země předat zprávu, to je asi tak všechno. Tady se může pokusit honit jejich zástupce, ale to je také na dlouhé lokte. Až se Questra definitivně zhroutí a začnou padat trestní oznámení, tak se dá očekávat rychlejší spád věcí.

 5. Marek

  A to,že dodnes nemali licenciu im akosi nevadilo 😂.Len zrazu sú v p*deli a vybavujú licenciu.Rozpávke je koniec.Nadobro

  Odpovědět
  1. JP

   Žádnou licenci si nezařizují, to jsou jen pohádky pro nové oběti.

 6. Mira

  Dobrý den. Ať je to tak nebo onak , neberte to tak vážně. Já jsem to pojal jako každou jinou hru a bavím se tím . Nikdo nikoho do ničeho nenutí a výši tzv. sázky si každý určí sám dle svých možností. Nemusíte do toho dávat celé své jmění. Vezměte si například slavnou Sazku ,automaty ,losy – jeden podvod za druhým a reje do toho někdo? Nikdo, protože z toho má peníze stát. Z tohoto nemá nic,i když i z toho lidé budou platit dané. Jinak na Slovensku už licenci mají a teď se má údajně jednat o licenci u nás. Ale jak jsem říkal,ani mě to nezajímá, mám to jako hru a adrenalín.

  Odpovědět
  1. PONZI

   „Jinak na Slovensku už licenci mají a teď se má údajně jednat o licenci u nás.“ 😀 😀 😀 – 24. 07. 2017 | Informácia pre verejnosť: „Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti ATLANTIC GLOBAL ASSET MANAGEMENT, S.A., so sídlom na Kapverdských ostrovoch. Spoločnosť ponúka investičné produkty bez splnenia legislatívnych povinností Slovenskej republiky a nedisponuje žiadnym povolením na činnosť. Súčasne Národná banka Slovenska uvedenú spoločnosť neeviduje ani ako poskytovateľa investičných služieb na základe jednotného európskeho povolenia.“ – link uz pridal JP…cize licenciu na slovensku nemaju – preco klames? aky vyznam ma tvoj komentar v tejto diskusii? + pouzil si velmi vystizne slovo k tejto teme a to „údajně“ – totiz vsetko cim sa Questra kedy prezentovala bolo len údajně…….kedze na nic z ich rozpravok nikdy nebol predlozeny dokaz…………….teraz údajně vybavuju licencie 😀 😀 😀 ja len dufam, ze ti na spodnych poschodiach co pridu o vsetko to nenechaju len tak a pojdu dravo po svojich „bossoch“! 🙂

  2. Mira

   Můj příspěvek měl jen odlehčit situaci,aby Vám nepraskla cévka jak se pořád tady rozcilujete kvůli nějaké licenci. Nahoře jsem psal,že to beru spíše jako hru a zábavu. Myslím,že nikdo nebude tak hloupí,aby do toho strkal veškeré své úspory, tím pàdem to nikoho nezrujnuje. Já do toho nikoho nelakam a kdyby se mě na to někdo zeptal,jako první bych mu doporučil, jestli nechce přijít o peníze tak ať do toho nechodí a kdyby do toho chtěl jít tak ať začne na 90 eurech a zahraje si.Stací takhle? Jen si vezměte např. Sázku . Ti licenci mají ,lidé sází celý život a nevyhraji nic nebo párkrát pár korun. Spočítejte si sám kolik prohraje za celý život, když dá týdně – dáme průměr 120 Kč. Myslím,že to vyjde více jak 2000,- . Tak už se přestaňte rozčilovat a nechte rozhodování na druhých.

  3. JP

   Tak ono jde asi především o to, že Sazka je loterie a nijak se tím netají. Zatímco Questra a AGAM říkají, že každý vydělá díky jejich investiční činnosti, přitom je to pyramida.

  4. Mira

   Jj . Víme, že nejenom Sazka,ale i automaty,casina,losy atd. je loterie ,ale jen jsem chtěl říct,že jinak je to jedno. Je to vśe stejné. Většina tam musí ty peníze nastrkat,aby jich pár mohlo vyhrát. Takže asi Vám jde všem jen o princip,že prostě lžou.
   Jinak děkuji za vysvětlení v příspěvku níže.
   Na shledanou

 7. Tomas

  Budu citovat:
  „Richard
  8.12.2016 at 9:09
  Když někdo porušuje zákony, tak to přece řeší policie, nebo soudy. Z důvěrných zdrojů vím, že belgický regulační úřad Questru ani neinformoval. Už pochopte jedno a myslím si, že to tady mimo Vás všem došlo. QUESTRA WORLD neposkytuje finanční služby, licence tudíž vlastnit NEMUSÍ!!!!!!!!
  A co společnosti, které evidentně zhodnocují finance a které nejsou pouze reklamním manažerem. Ty nemají licence a některé nabízejí mnohem větší zhodnocení, než AGAM. Např. RECYCLIX, EVO BINARY FX, MERCHANT SHARE, WSMrobot a jiné ……..“

  Recyclix – letadlo padlo, vypůjčená skládka (pro demonstrační účely) shořela, žádný odpad se ve skutečnosti nerecykloval. Už i těm naivnějším je jasné, že to skončilo a že to byl podvod.

  WSM Robot – titulární vlastník firmy, pan Kubíček, je vyšetřován Národní centrálou proti organizovanému zločinu. Z posudku zhotoveného pro policii vyplývá, že experti nenalezli žádné platby, „z nichž by bylo možné usuzovat na provádění obchodů s cennými papíry či komoditami“. Brokerské firmy, které údajně pro Kubíčka prováděly transakce na trhu z části neexistují, zčásti se zahájením vyšetřování krachují a mizí ze světa. Zkrátka Kubíček úspěšně několik let předstíral pronájem obchodních robotů a zhodnocování investici na trhu, zatímco se nic takového nedělo a šlo tedy o jasné Ponziho schema.

  Tak, pan Richard tady obhajoval Questru v podstatě jediným „racionálním“ argumentem typu „mně to vydělává, tak to není podvod“. Stejným argumentem obhajoval i Recyclix a WSM Roboty. No a je jasné, že u nich se mýlil. 😉

  A pokud jde o Questru… pak platí, že v tuto chvíli se u něj ještě nedá poznat, že je to podvod. Což ovšem neznamená, že to podvod není. 😀

  Odpovědět
 8. Andre Cabrera

  Co se týče Volodja, tak jste se zapojil hned ze začátku, že vám byl vrácen vklad. Ten se vrací až po roce.No a se ziskem se dá pracovat dál. Jak dlouho to vydrží nikdo neví, ale víme jistě ,že to skončí kolapsem. A určitě se to nepřejde jenom tak, že se zavřou stránky. V Rakousku je už i propagace trestně stíhána pokud se prokáže úmysl někoho uvádět v omyl a Německo se začíná přidávat. Tu trestní odpovědnost si začínají uvědomovat i ti nejvyšší a proto začínají jmenovat tak zvané ředitele poboček a na ně převádět odpovědnost. Potom budou téměř nepostižitelní. Těm ředitelům to bohužel nedochází. To je jejich smůla.

  Odpovědět
 9. Volodja

  Jak to tady čtu, přiznám se , že je opravdu nesnadné považovat za důvěryhodný finanční subjekt. Nicméně zainvestoval jsem i pár mých přátel a vklad i se ziskem je zpět…. dál už riskovat při vkladu jen s částí zisku. Jako u každého takového systému jde o to v jaké fázi jeho vývoje do něj vstupujete a to neví nikdo… Samozřejmě můžete přijít o vše a budou to zejména ti nejpozději příchozí, nebo příliš nenasytn, na nich je to založeno…. Chci tím říci, je to každého věc, ale měl by si zjistit dostatek informací aby věděl že pokud si vytvoří iluzi, může přijít chladná sprcha 🙂

  Odpovědět
 10. perkele

  Zdravím po delší odmlce… ač nerad, znepokojím „investory“ Questry. V některém z minulých příspěvků se někdo opíral o tvrzení, že je-li Questra podvod, tak proč ji nevyšetřuje policie. Od března tohoto roku už ji vyšetřuje kazašské státní zastupitelství.
  Více zde…
  http://today.kz/news/proisshestviya/2017-03-14/738152-rassledovanie-deyatelnosti-vozmozhnoj-finansovoj-piramidyi-nachato-v-kyizyilorde/
  a zde…
  http://www.inform.kz/ru/delo-o-finansovoy-piramide-rassleduyut-v-kyzylordinskoy-oblasti_a3007973
  a ještě třeba zde…
  https://www.zakon.kz/4848994-finansovaja-piramida-privlekla-vnimanie.html

  Navíc dost vtipným způsobem popisují tuto pyramidu Maďaři 🙂
  http://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/evi_300_hozam_a_quaestor_utan_itt_a_questra.245217.html

  Přeložit stránku pomocí Google dokáže snad každý.

  Příjemné čekání na bankrot tohoto projektu přeji :).

  Odpovědět
 11. PONZI

  Zdravim po dlhsom case,

  na tomto linku najdete tu najpodrobnejsiu analyzu podvodu zvaneho Questra Holdings (Questra World, Agam,…….) – http://scamquestra.com – je tu uplne vsetko – cela historia vratane mien podvodnikov a dokonca aj ich fotky…………vysvetlene vsetko do detailu………………takze este raz – kto by chcel patrat do hlbky, tak toto su ich mena: alexander Prochukhan, Pestyuk Czeslaw, Fanis Juraev, Konstantin Mamchur, stanislav Kravtsov!!!!!!!!!! …………cela analyza je v rustine ale skutocne stoji za to!!! …staci pouzit translator a tento podvod pochopi aj hlupak 🙂 …som rad, ze sa na svete najdu aj dobri ludia, ktori vo svojom volnom case bez naroku na odmenu vypracuju tak detailnu analyzu a snazia sa tak ochranit menej financne-gramotnych ludi, ktori investovaniu nerozumeju…………

  Odpovědět
  1. Andre Cabrera

   Dobře zpracovaná analýza celého projektu. Pro rozsáhlost podvodného jednání jsou tu dílčí nedodělky, ale jako varování ostatním zájemcům, kteří neustále investují a další , kteří váhají je to plně dostačující. Autorovi jsem nicméně poslal upozornění na záměnu jména které jsem objevil a to jméno Allex Wolf , který byl uváděn jako Chief Marketing Officer a na ruských stránkách jsou sice správné další fotografie, ale jiné jméno Sufian Asfour. Správné jméno je Husein Smadi. Protože jsem registrován v síti Linkedin tak jsem si to ověřil. Napsal jsem autorovi zprávu a odkazem na ověření. Přikládám i sem Alex Wolf is not Sufian Asfour. His name is Husein Smadi. Repair.
   http://burrenblog.com/2016/05/20/questra-holding-gut-getarnt-ist-halb-gewonnen/ V současné době ověřuji pravdivost (nepravdivost) tvrzení, že Questra World je dalším sídle v Madridu a to na adrese Calendula,93 Edificio E 28109 Moraleja Madrid. První sídlo, které neustále uvádí na svých stránkách Paseo de la Castelana 9 , Madrid , je už dávno opuštěné i když v počátku tam firma fiktivně sídlila. Co se týče funkčnosti projektu tak je zřejmé, že pokud se neuzavřou stránky tak navzdory všemu varování to nikdo kdo je zapojen nebere vážně.

 12. Andre Cabrera

  Jak se krade identita. Provozovatelé Questra a AGAM se v tom opravdu vyznají. Kdo tento podvod sleduje od začátku tak si zajisté všiml jaká důmyslná hra na vymývání mozků je zde rozehraná. Někdo podlehl a někdo ne. Jak se tedy budeme bránit ? Je to opravdu složité, ale jde to. Protože tech důkazů mám opravdu hodně a a nikdo mi je nedokázal a ani nedokáže vyvrátit mimo slovní ataky, které pro mě nic neznamenají, ale naopak jenom potvrzuji bezmocnost druhé strany. Tak jeden z mnoha důkazů, který bude sloužit jako podklad vyšetřovacím orgánům. 9.9 2016 jste si mohli přečíst tento článek kde je veden rozhovor zástupci, Antonino Robalo, prezident AGAM a Jose manul Gelobert, generální ředitel společnosti Questra World, o tom, jak byli schopni využít době krize, a jak by společnost dále rozvíjet. Ten článek je další nesmysl z pera objednavatelů. Odkaz na článek – http://realnewsmagazine.net/business/questra-world-atlantic-global-asset-management-enter-africa-market/ – článek j v angličtině nutno přeložit. Nejvíce mě zaujala fotka Antonia Robalo. A tady je důkaz krádeže identity Takže kdo je Antonilo Robalo. Není to opravdu president AGAM , ale Prof. António Robalo, ISCTE Business School Odkaz najeden z důkazů – http://ue.poznan.pl/en/uniwersytet,c13/wielkopolska-szkola-biznesu-uniwersytetu-ekonomicznego-w-poznaniu,c1383/studia-mba,c1388/executive-mba,c4754/executive-mba-advisory-board,c4814/prof-antonio-robalo-iscte-business-school,a36467.html . Možná to nebude někomu stačit a bude to zpochybňovat jako vše nebo možná někdo už nemá ani ty hemisféry aby je mohl používat. Takže důkaz ukradené identity právě zde. Než si ho prohlédnete tak jenom na okraj tato událost se stala – už v roce 2012 na světové konferenci Eduniversal World Convention, Lima, Peru 2012 – a slíbený odkaz – https://get.google.com/albumarchive/118177004729970352193/album/AF1QipM_s-tBeLzQGIbDM0KUwkly9AGGSqUXnUVYFleq?source=pway=CNG0zYT89onEywE&authKe prosím uvedeného profesora najdete jednak na skupinovém snímku a dále ne tom nejdůležitějším, který si asi nebo záměrně byl použitý v prvním odkazu. Můžu vám zdělit, že mě trvali nějakou dobu než jsem to našel a zároveň poskytl jako důkaz manipulace. Tento článek byl mnohokrát citován a používán. Protože se na tuto manipulaci přišlo ze strany AGAM tak dne 14.10.2016 už máme nového presidenta of AGAM – Antoninou Vieira Robalo, president of AGAM – https://atlanticgam.es/. Můžeme spekulovat kde je kdo a kdo byl kdy kdo, bylo to úmyslné nebo chyba. Pro mě je podstatné , že skutek se stala ne jenom v tomto případě. Pokračování příště.

  Odpovědět
  1. JP

   Jistě, odpovědí na americký bankovní systém je španělský podvod Questra 😀

 13. Andre Cabrera

  ČNB upozornila na španělské firmy AGAM a Questra World. Ty v Česku nesmí poskytovat finanční služby
  http://byznys.ihned.cz/c1-65633770-cnb-upozornila-na-spanelske-firmy-agam-a-questra-world-ty-v-cesku-nesmi-poskytovat-financni-sluzby

  Sleduji konání provozovatelů schránkové společnosti Questra a Agam od samotného začátku. Přiznám se že tak rychlou reakci jsem nečekal,ale dalo se to očekávat. vice se rozepisovat je už zbytečné. Ty desítky hodin,které jsem na tom strávil, nebyli zbytečné a ty osobní útoky na mě jenom potvrzovali ,že nejenom mé konání, ale i ostatních, kteří se do toho zapojili měli svůj smysl.

  Odpovědět
 14. Richard

  🔥dubna 22-23, 🇰🇿Kazachstán 📈2500 lidí.
  🔥29-30 dubna, 🇹🇷Turkey 📈400 osob.
  🔥Květen 7-8, 🇦🇹Rakousko 📈400 osob.
  🔥13-14 May, 🇩🇪Německo 📈1000 lidí.
  🔥May 27-28, 🇨🇭Švýcarsko 📈300 lidí.
  🔥3-4 červen, 🇧🇪Belgie 📈250 lidí.
  🔥Od 10 do 11. 06., 🇵🇱Polsko 📈200 lidí.
  🔥17-18 června 🇸🇰Slovensko 📈150 lidí.
  🔥1 až 2. července, 🇻🇳Vietnam 📈200 lidí.
  🔥8-9 červenci, 🇷🇺Rusko 📈1200.
  🔥Července 15-16 🇺🇦Ukrajina 📈800 lidí.
  🔥22-23 července 🇪🇪Estonsko 📈150 osob.

  Questra má mimo jiných států školení v Rakousku a Belgii, vidíte termíny. Zrovna v zemích regulačních úřadů, kteří varují před Questrou. Nějak Vám to s regulačními úřady nevychází, už jste pochopili, že REKLAMNÍ MANAŽER licence nepotřebuje? Reg. úřady to už nejspíš pochopili, protože Questra se odvolala ke zdroji Vašich článků. Už se přestalo varovat před Questrou a varují před AGAM. AGAM si koupil banku v Dubaji, bude vydávat své karty VISA pro investory……

  Odpovědět
  1. JP

   Britský regulační úřad FCA minulý týden varoval před Questra World (https://www.fca.org.uk/news/warnings/questra-world) a před AGAM (https://www.fca.org.uk/news/warnings/atlantic-global-asset-management).
   Takže nejenže regulační úřady v Belgii a Rakousku svá varování nestahují, navíc varování přídávají další evropské regulační úřady. Jsem si jistý, že všechny tyto úřady už konají potřebné kroky, aby Questře a AGAMu zabránily v činnosti.

  2. Richard

   To už tady ale píšete od září. ,,Jsem si jistý¨ ve Vašem písemném podání zní velmi nejistě. Já si jsem jistý, že v květnu letím do Madridu podepisovat direktorský kontrakt.

   *Shrnuti novinek a rady*
   *Vlastni VISA Karta kveten 2017*
   *Celosvetove se za tyden registruje pres 4.000 novych clenu*
   *Pribudou dalsi platebni systemy (penezenky) NETELLER, SKRILL a ASIAPAY
   *V dubnu 2017 se otevre kancelar Questra World v Dubaji*
   *Otevreni noveho AGAM Centra v Londyne bude v cervnu/cervenci 2017*
   *Dalsi Questra Event v Nemecku bude 13.-14.5. 2017 (pro 1000 clenu) *
   *Podzimni akce Questry – lodi po Karibiku v zari 2017 *
   *TIPY&TRIKY*

  3. JP

   To, že před Questrou a AGAMem varovaly už tři evropské regulační úřady, svědčí samo o sobě, že Questra a AGAM podnikají nelegálně. Vy se tedy hrdě hlásíte k nelegálně podnikající společnosti. Co se týče toho konání úřadů, tak to funguje tak, že s varováním přichází výzva, aby se Questra a AGAM zdržely podnikání v daných zemích. Pokud to Questra a AGAM neudělají, nějaká forma trestu prostě přijde, je to jen otázka času. Vy jste v tom finančně zainteresovaný, protože pro Questru pracujete, což vysvětluje, proč ji tu tak hájíte. Ostatní lidé snad budou mít rozum a nenaletí letadlu.

  4. Marek

   A ktorá banka bude zase zneužitá aby nalákala hlupákov ? Česká spořitelna a Bank Millennium už zneužité logo mali.

 15. Richard

  A pořád tady budete tlačit do lidí věci a společnost roste, sílí a nic se neděje, proč? Když dělá někdo něco protiprávního, měl by být potrestán. Já mám svůj vklad už dávno doma, ale všem těm regulačním úřadům se musím smát. Jen píšou a píšou. Já můžu napsat věcí, co chci. Být anonymní jako JP a psát a psát. Ale ta akce naší QUESTRY v Mnichově byla velkolepá, určitě se Vám všem líbily odkazy. Astana v Kazachstánu pro 1300 lidí, Ponzi, to bude stát peněz, najmout tolik herců, že? Až se Ti z toho zatočila hlava. A Bratislava bude v červnu, tam budeme my všichni, přijeďte se podívat. A lodí po Karibiku, to je motivace………

  Odpovědět

Vložit příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *