CySEC nařídil konec bonusů a omezil pákový efekt

Kyperský finanční regulátor CySEC nařídil brokerům, kteří mu podléhají, aby zařídili konec bonusů ke vkladům a omezily pákový efekt.

Pro konec bonusů ke vkladům na obchodní účty se rozhodl evropský národní regulátor ESMA a je jen otázkou času, než jeho nařízení implementují národní regulátoři jednotlivých zemí EU. Jako jeden z prvních to udělal CySEC.

Kyperským brokerům poslal oběžník, ve kterém se ztotožnil se stanoviskem ESMA k bonusům a vyzval brokery, aby nechali vypršet své nabídky bonusů a nové již nedělali. Informoval o tom server Leaprate. V souladu s požadavky ESMA CySEC brokerům také nařídil, aby klientské požadavky na výběry peněz byly realizovány ve stejný den, případně následující pracovní den, pokud byly podány mimo úřední hodiny.

Navíc k tomu CySEC oznámil, že brokeři musí omezit pákový efekt u svých produktů na 50:1. Týká se to především obchodování měn na Forexu a CFD. V současné nabídce brokerů jsou hodnoty několinásobně vyšší. Pakový efekt umožňuje obchodníkům realizovat obchody s násobně většími objemy, než na jaké by jim stačil zůstatek na účtu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru