Binatex recenze: proč s ním NEOBCHODOVAT – kompletní info

V této recenzi se zaměříme na brokera Binatex, jenž nabízí obchodování s binárními opcemi a je spojený s podvodnou reklamou.

V tomto článku najdete kompletní informace o Binatexu, o tom, jak funguje, kdo za ním stojí, jakou má obchodní platformu, proč byste s ním neměli obchodovat a jaké jsou s ním skutečné zkušenosti.

Co je Binatex

Binatex je brokerská společnost, která umožňuje obchodování s binárními opcemi. Binární opce jsou investiční nástroj. Jak jejich název napovídá, patří do rodiny opcí.

Jejich podstatou je, že zjednodušují obchodní rozhodování na dvě možnosti – jestli půjde cena nahoru nebo dolů. Když směr pohybu ceny odhadnete správně, zhodnotíte svoji investici obvykle zhruba o 70 až 80 procent, zatímco když se mýlíte, o svoji investici přijdete.

Tímto způsobem je možné spekulovat na cenové pohyby různých aktiv. Binatex takto nabízí k obchodování například bitcoin a jiné kryptoměny, dále pak národní měny a akcie.

Na tomto místě je ale třeba upozornit, že se jedná o obchodování nepřímé prostřednictvím investičního derivátu. To znamená, že obchodované podkladové aktivum (např. bitcoin, euro, akcie googlu) nikdy přímo nevlastníte. Pouze spekulujete na jeho cenový pohyb, což vám může peníze vydělat, ale také prodělat.

 • Minimální vklad na obchodní účet pro reálné obchodování je 10 USD a minimální investice do obchodu je 1 USD.
 • Vložit peníze na účet můžete prostřednictvím platební karty a platební služeb Yandex, Qiwi a WebMoney. Stejné metody jsou k dispozici i pro výběry peněz zpět na váš bankovní účet.

Binatex – základní informace o společnosti

Podle informací na webových stránkách brokera je Binatex.com provozován společnostmi Binatexia Ltd. a Yulanta Business Ltd.

Zatímco Binatexia sídlí v kyperské Nikósii, Yulanta Business v Mahe na Seychellách. Kancelář údajně má také v maďarské Budapešti. Pro nás coby rezidenty České republiky jsou podstatné kyperská a maďarská pobočka, protože jsou v Evropě.

Pohled do kyperského obchodního rejstříku potvrzuje, že Binatexia Ltd. je existující společnost. Což, jak si ukážeme později, ale bohužel nestačí.

Binatex info

Binatex platforma

Obchodování neboli trading probíhá na obchodní platformě Binatex, která je jeho vlastní. V ničem se nevymyká obchodním platformám binárních brokerů. Ale existuje pouze ve verzi pro internetové prohlížeče. Samostatná aplikace není, ani pro počítače, ani pro mobilní zařízení.

Jak funguje

Platforma umožňuje výběr obchodních aktiv a snadné zadávání obchodů. Uživatel má vždy jasně na výběr, zda zvolí růst nebo pokles ceny. Při tom dopředu ví, kolik mu obchod vynese, pokud směr pohybu odhadne správně, a o kolik peněz přijde, pokud mu obchod nevyjde.

V případě správného odhadu směru pohybu ceny podkladového aktiva je zhodnocení variabilní. Sice v některých případech může dosahovat až 90 procent, v jiných to ale není ani 60 procent, přičemž u kryptoměn to někdy může i podstatně méně.

Pro české zájemce může být kladem, že platforma Binatex funguje v češtině, stejně jako webové stránky brokera, takže není nutné znát cizí jazyk, aby bylo možné se snadno zorientovat.

Přehled uskutečněných obchodů neboli historie transakcí je pak u takovéto platformy samozřejmostí.

Účet v platformě vám broker vytvoří při registraci, pak probíhá standardní přihlášení, kdy zadáte své uživatelské jméno a heslo, čímž do ní získáte přístup. Přihlášení je vždy dobré zabezpečit dvoustupňovým (dvoufaktorovým) ověřením, pokud je to možné.

Demo účet Binatex

Pokud si chcete obchodování vyzkoušet nanečisto s virtuálními penězi, odpovědí je pro vás Binatex demo účet. Broker za něj nic nechce, poskytuje ho zdarma.

Obchodování by pak mělo probíhat stejným způsobem jako ve skutečnosti, jediným rozdílem je, že se výsledky obchodů promítnou do virtuálních peněz, které nemůžete vybrat.

Zde je třeba připomenout, že demo obchodování může někdy mít odlišné výsledky, než jaké by měly reálné obchody. Protože v testovacím režimu není reflektována likvidita a všechny objednávky jsou plněné okamžitě a beze zbytku.

V reálném obchodování může docházet ke skluzům, případně i k odmítnutí plnění. U investičního nástroje, jako jsou binární opce, je toto riziko menší než například na Forexu, protože výhradní protistranou je vám v tomto případě broker, ale přesto se to může stát, a podle všeho se to u Binatexu také stává. Takže je dobré to vědět.

Binatex platforma

Proč s Binatexem neobchodovat

Závěrem této recenze brokera Binatex, který jsme již prozradili v titulku, je, abyste s ním neobchodovali. Máme pro to tři hlavní důvody:

1.     Binární opce jsou v EU zakázané pro retailové investory

Začalo to již v roce 2018, kdy nadnárodní evropský regulační úřad ESMA rozhodl, že s binárními opcemi budou moct v Evropské unii obchodovat jen profesionální obchodníci. Ve zkratce ti, kdo mají dostatečný kapitál a zkušenosti. Později tuto úpravu zakomponovala do českých pravidel také Česká národní banka.

Binatex binární opce v České republice i nadále nabízí a na jeho webu jsme nezaregistrovali, že by svoji nabídku omezoval jen na profesionální investory. Broker tedy podle všeho porušuje česká i evropská pravidla finanční regulace.

2.     Binatex není regulovaný

Jak jsme už vysvětlili, binární opce jsou investiční deriváty. A obchodování s deriváty podléhá v ČR a ve většině zemí celého světa striktním pravidlům. Společnosti, které chtějí nabízet obchodování s deriváty, musí mít povolení od regulačních úřadů.

Je potřeba mít licenci platnou v každé zemi, ve které chcete mít zákazníky. Jenomže Binatex nemá vůbec žádnou licenci, je zcela neregulovaný. V současnosti uvádí, že má sídlo na Kypru, ale kyperský regulační úřad CySEC potvrdil, že Binatex nemá oprávnění poskytovat investiční služby. Jiným slovy, že není regulovaný.

Takže tento broker nemůže legálně nabízet své služby nejen v České republice, ale ani na Slovensku a ostatních zemí Evropské unie.

Připomeňme, že finanční regulace není jen o papírování. U regulovaných společností jsou peníze na obchodních účtech pojištěné proti úpadku brokera a nad jeho činností dohlíží nezávislý úřad. Máte tedy alespoň základní záruky, že se vaše peníze jen tak nevypaří.

To u neregulovaných brokerů neplatí. Jelikož nikdo nad nimi nedohlíží, můžou si dělat, co chtějí, a často zmizí ze dne na den se všemi penězi. Procento podvodů je mezi neregulovanými brokery mnoho, ale opravdu mnohonásobně vyšší než u regulovaných společností.

3.     Binatex je předmětem varování ze strany ČNB

Jelikož Binatex své služby dlouhodobě nabízí v ČR, i když na to nemá povolení, jak jsme si vysvětlili, dostal se na černou listinu našeho národního regulátora, tedy České národní banky.

To není žádným překvapením, je to pouze logické vyústění toho, že tato společnost poskytuje investiční služby bez potřebného oprávnění. A když vám i ČNB doporučí s Binatexem neobchodovat, je to velice pádný argument.

Binatex podvody

V neposlední řadě jsou z pohledu hodnocení brokera Binatex velmi problematické podvodné reklamy na jeho služby, kterých jsme viděli už celou řadu.

Vždy se jednalo o falešné (fake) články s příběhy lidí, kteří údajně vydělávají nemalé peníze právě díky obchodování u Binatexu. V těchto příbězích se objevila jména jako Jana Janečková, Jan Petrová a Jan Novák.

Všechno to ale bohužel byly fiktivní postavy s fotkami, které patří někomu úplně jinému, který s tradingem u Binatexu nemá vůbec nic společného.

Problémem je nejen podvod spočívající v uvádění čtenáře v omyl pomocí fiktivních příběhů, recenzí a pohádek o tom, jak někdo zbohatnul určitým způsobem.

Vadné je také přehnané zjednodušování burzovního obchodování a vyvolávání dojmu, že vydělávat peníze tímto způsobem je extrémně jednoduché a že to zvládne kdokoliv i bez předchozích zkušeností a jakéhokoliv učení. Protože tak to ve skutečnosti není, obchodování snadné není.

Když si spojíte skutečnost, že tyto podvodné reklamy posílají lidi obchodovat k brokerovi Binatex, který ani nemá oprávnění poskytovat své služby v České republice, je to opravdu velmi špatná kombinace, která znamená velmi vysoké riziko ztráty finančních prostředků.

Binatex podvody

Diskuze a zkušenosti

Pokud se ptáte, jaké jsou zkušenosti s Binatexem, nemusíte ani moct číst internetové diskuze, abyste si je na základě předchozích odstavců naší recenze dokázali odvodit. Pochopitelně jsou převážně negativní.

Když vám totiž někdo naslibuje, že stačí jen pár kliknutí denně k tomu, abyste rychle vydělali hodně peněz, vaše očekávání nevyhnutelně tvrdě narazí, pokud takto začnete skutečně obchodovat.

Podvodná reklama Binatexu nahnala do nezodpovědného obchodování u tohoto brokera mnoho lidí, kteří tak přišli o peníze.

V diskuzích se také často objevuje stížnost, že uživatelé zaznamenali podstatné rozdíly mezi demo účtem a reálným obchodováním. Uvádějí, že na demu se jim dařilo peníze zhodnocovat, ale že stejná strategie vedla ke ztrátám při tradingu s reálnými penězi. Tuto osobní zkušenost nemáme, jak ověřit, ale určitě stojí za zmínku a pozornost.

Když to tedy shrneme, tak zákazníci brokera Binatex uvádějí v diskuzích veskrze negativní zkušenosti s tímto brokerem.

Jak se chránit a bránit

 • Jednoznačně můžeme doporučit obchodní účet u Binatexu vůbec neotevírat. A to proto, že je to broker neregulovaný, který využívá podvodnou reklamu a uživatelské zkušenosti jsou s ním negativní.
 • Pokud jste si již účet otevřeli, pokuste se vybrat všechny peníze zpět a požádejte brokera o smazání vašeho účtu včetně všech osobních dat.
 • Pokud by vám byl výběr odmítnut, pokuste se o zvrácení transakce, prostřednictvím které jste vklad na účet provedli. To znamená v případě platební karty požádat vaši banku o chargeback na danou transakci. V ostatních případech se obraťte se stejnou žádostí na toho, kdo platbu zprostředkoval.
 • Mějte se na pozoru před všemi nabídkami, které slibují snadné a velké výdělky, zvlášť v kombinaci s investováním. Jsou to všechno podvody, protože v podstatě slibují peníze zadarmo, což je nesmysl, který nemůže existovat.

Pokud vás zajímá obchodování binárních opcí, tak jediná schůdná možnost je získat status profesionálního obchodníka, jinak s nimi obchodovat podle našeho názoru nemá cenu. Byli byste totiž odkázáni na neregulované a pochybné brokery, u nichž byste neměli žádnou ochranu a vaše peníze by se mohly ztratit ze dne na den.

Binatex recenze – závěrečné hodnocení

V této recenzi jsme si ukázali, že je Binatex broker, který nemá oprávnění poskytovat své služby v České republice, na Slovensku a ostatních zemích Evropské unie. Je to také broker, který si nechal přivádět zákazníky prostřednictvím podvodné reklamy, a jeho klienti s ním mají špatné zkušenosti.

Doporučujeme se tedy Binatexu vyhnout a vůbec s ním neobchodovat.

Pokud máte zájem o burzovní obchodování, otevřete si bezplatný demo účet u regulovaného brokera a začněte testovat, abyste viděli, jak vše funguje a jakých výsledků dokážete dosahovat.

Do obchodování se skutečnými penězi se nepouštějte, dokud nebudete mít ziskovou strategii a dokud nebudete dobře rozumět rizikům.

Často kladené otázky

[sc_fs_multi_faq headline-0=“h3″ question-0=“Je Binatex podvod?“ answer-0=“Binatex je broker, se kterým jsou podle uživatelských diskuzí špatné zkušenosti. Faktem také je, že využívá nebo alespoň dlouho využíval podvodnou reklamu.“ image-0=““ headline-1=“h3″ question-1=“Binatex – co to je?“ answer-1=“Binatex je broker, který nabízí burzovní obchodování prostřednictvím investičního nástroje, který jsou binární opce.“ image-1=““ headline-2=“h3″ question-2=“Binatex – jak to funguje?“ answer-2=“Podstatou je obchodování s binárními opcemi. Vaším úkolem je správně odhadnout, zda se cena podkladového aktiva (akcie, kryptoměna apod.) bude pohybovat nahoru nebo dolů. Tímto obchodováním můžete peníze vydělat nebo prodělat.“ image-2=““ headline-3=“h3″ question-3=“Je Binatex spolehlivý a doporučeníhodný broker?“ answer-3=“Ne, není. Zkušenosti s ním nejsou dobré a navíc nemá povolení své služby poskytovat v ČR, na Slovensku ani nikde jinde v EU.“ image-3=““ count=“4″ html=“true“ css_class=““]

Binatex

10 USD
3.5

Lokalizace

7.0/10

Nabídka aktiv

7.0/10

Regulace

0.0/10

Povolení

0.0/10

Plusy

 • Čeština

Mínusy

 • Nemá licenci
 • Stížnosti klientů
 • Pouze binární opce
 • Podvodná reklama

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru