Binární opce budou v Británii regulovány zřejmě až od příštího roku

0

Dlouho chystané legislativní měny, které by měly zařadit binární obchodování opcí pod dohled finančního regulačního úřadu FCA, zřejmě přijdou až v roce 2018.

Velká Británie je jedna z posledních zemí v Evropě, které se k binárním opcím otáčejí zády a neregulují je jako investiční nástroj. To nevyhnutelně otevírá prostor pro neregulované brokery a různé pochybné praktiky.

V praxi to znamená, že mnoho neregulovaných brokerů s neprůhlednou strukturou a neznámými vlastníky má koupenou londýnskou korespondenční adresu, kterou vystavují na svých webových stránkách, ale na které ve skutečnosti nesídlí. Mnoho lidí pak podlehne dojmu, že broker s britským sídlem musí být pod řádným finančním dohledem, a svěří své finance takové společnosti. A to často dopadá špatně.

Binární opce totiž nespadají do pravomocí FCA. Brokerům stačí herní licence, ale většina společností chlubící se britskou adresou nemá ani tu. FCA proto dlouhou usiluje o změny, které by ji přidělily dohled nad binárním obchodováním, a několik let se na toto téma na ostrovech diskutuje.

Podle posledního vyjádření FCA by měly potřebné změny přijít začátkem roku 2018 spolu s implementací MiFID II. Mělo by dojít k vymezení legálních druhů binárních opcí, a ty by budou zařazeny pod dohled regulátora.