Binární opce

Navigace
Brokeři opcíDemo účetPodvody
Příklady obchodů Strategie Jak obchodovat


Binární opce – základy


 

Co jsou binární opce

Binární opce jsou velmi jednoduchý finanční nástroj, se kterým vám stačí správně odhadnout, jestli cena bude za určitý čas výš nebo níž, abyste zhodnotili svoji investici typicky o 80 %. Na velikosti pohybu ceny nezáleží.

Co můžete s binárními opcemi obchodovat

Spekulovat, jestli cena bude růst nebo klesat, můžete s pomocí binárních opcí u mnoha různých aktiv, od komodit (zlato, stříbro, ropa apd.), přes akcie (Google, Coca Cola apod.), akciové indexy (Nasdaq, Dow Jones apod.), až po měny (EUR/USD, GBP/USD apod.).

Kolik můžete na binárních opcích vydělávat

Celkový výdělek závisí na tom, s jakou úspěšností budete obchodovat a kolik obchodů za dané období realizujete. V první řadě je třeba si uvědomit, že jde o investice, u kterých můžete vydělat, ale také prodělat. Zhodnocení investice se u binárních opcí pohybuje obvykle mezi 65 až 85 %, ale u některých druhů opcí může dosáhnout i 250 %.

Kdo může obchodovat

Obchodovat s binárními opcemi může kdokoliv starší 18 let. Stačí si otevřít obchodní účet u brokera. Je ale vhodné začít trénováním na demo účtu, než se pustíte do investování svých peněz.

Výhody a nevýhody binárního obchodování

Binární opce mají ve srovnání s ostatními investičními nástroji několik podstatných výhod:

  • Při rozhodování máte jen dvě možnosti: bude cena růst nebo klesat?
  • Jen dva možné výsledky obchodu: buď zhodnotíte své peníze o předem daná procenta, nebo svoji investici proděláte. Žádné menší zisky nebo ztráty mezi tím možné nejsou.
  • Nikdy nemůžete prodělat víc, než jste investovali do obchodu.
  • Nikdy nemůžete prodělat víc, než máte na obchodním účtu.
  • Žádné poplatky: to, co vidíte na svém účtu, jsou konečná čísla, broker vám nestrhne žádné poplatky.
  • Výstupy bez skluzů: nemůže se stát, že vám cena přeskočí obchodní příkaz, výstupy z obchodů jsou dané časem a rozhodující je pouze to, zda je v okamžiku splatnosti opce cena výš nebo níž.
  • Jednoduché počty: protože jsou výstupy z obchodů dané jak časově, tak finančně, snadno si spočítáte, jakou úspěšnost obchodů potřebujete, abyste vydělávali, a tomu přizpůsobíte svoji strategii. To ovšem pro někoho může být i nevýhoda, že nemůže měnit výstupy z obchodních pozic.

Obchod s binární opcí

Články