Wayerz chce zefektivnit mezinárodní bankovní převody

Wayerz chce zefektivnit mezinárodní bankovní převody

Systém Wayerz má bankám pomoct najít vždy optimální cestu pro každý bankovní převod.

Pokud převádíte peníze v rámci jedné země, obvykle to není žádný problém a k převodu dojde rychle. Ovšem pokud peníze míří do zahraničí nebo čekáte na peníze ze zahraničí, situace se může zkomplikovat.

Převod ze nebo stejné zahraniční banky totiž může jít pokaždé jinou cestou přes jiné prostředníky. To ve finále znamená různě dlouhé doby převodu a odlišné poplatky. Někdy dokonce přijde doúčtování poplatků poměrně dlouho po uskutečnění samotného převodu. Někdy se prostředníci snaží okrajovat převáděnou částku po cestě.

Nejhorší na tom je, že vám nikdo dopředu nedokáže říct, jak dlouho bude zahraniční převod trvat a kolik přesně bude stát, protože mezinárodní cesty peněz jsou nevyzpytatelné.

A to chce změnit systém Wayerz. Ten je platformou, která převody peněz monitoruje včetně cest a poplatků, aby bankám pomohl v budoucnu volit ty nejefektivnější cesty. Wayerz obsahuje nástroje pro monitorování převodu v reálném čase, optimalizaci podle provozních potřeb vzhledem k rychlosti, nákladů, rizikům a omezením daným lokací.

Hlavním přínosem Wayerz by měly být optimalizované navigační trasy pro bankovní převody. Se spuštěním systému oznámil Wayerz partnerství s bankou Barclays.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *