Bankovní účty

Navigace

Osobní účetStudentský účet
Podnikatel. účetDevizový účet

 

Bankovní účty


Co jsou bankovní účty

Zatímco v minulosti dominovaly hotovostní platby, v dnešní době je tomu naopak, vládu převzaly bezhotovostní transakce. Z tohoto důvodu se v dnešní době už jen málokdo obejde bez vlastního bankovního účtu.

Z bankovního účtu se běžně hradí například nájem a všechny další poplatky související s bydlením, různé služby, nákup zboží přes internet a podobně. Když k tomu přidáme platební karty, z účtu pak proudí peníze také za běžné nákupy. A aby bylo z čeho platit, na účet si necháme posílat peníze od zaměstnavatelů, zákazníků, odběratelů a podobně

Bankovní účty využíváme nejen jako fyzické osoby, ale také jako podnikatelé a firmy (právnické osoby). Díky tomu je nabídka bankovních účtů velmi široká a coby zákazníci stojíme před volbou, komu svěřit své finance.

Jako první kritérium nás při výběru napadnou poplatky za vedení účtu a spojené služby, ale do hry vstupuje také pověst dané instituce, kvalita a dostupnost služeb. Ale mnoho lidí si bankovní účet zřídí prostě tam, kde dostanou hypotéku nebo jiný úvěr.

Články